KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Za zardoušení manželky dostal 18,5 roku

Na 18,5 roku do vězení poslal ve středu senát pobočky Krajského soudu v Táboře 30letého Miroslava Habicha za to, že v červnu zavraždil ve společném bytě svou 22letou manželku, matku svého ani ne ročního dítěte.


Podle obžaloby ji povalil na zem, pak ji dlouhé minuty opakovaně škrtil a mlátil jí hlavou o podlahu. Rozsudek zatím nenabyl právní moci.

Obžalovanému hrozilo za surovost a trýznivost útoku až doživotní vězení, ale pomohlo mu, že se sám nahlásil policistům a také se hned na začátku jednání přiznal k činu u soudu.

Podle některých vypovědí však svou ženu napadal opakovaně už před vraždou. To u soudu ale ve své výpovědi nepotvrdil. Soudnímu senátu naopak sdělil, že svou manželku stále miluje.

Byl agresivní i v minulosti

Na ženu zaútočil 27. června v bytě v táborské čtvrti Měšice. Škrtil ji a mlátil jí hlavou o zem do doby, až nejevila známky života. „Cítil jsem studený pot, třásl jsem se a bylo mi špatně,“ popisoval své pocity při vraždě Habich s tím, že byl úplně mimo sebe.

Údajně stále doufal, že jeho manželka vstane. Že je mrtvá, si byl jistý až druhý den, a tak odvezl svou dceru do nemocnice a šel se udat na policii.

Přestože se podle některých svědectví dopustil agresivního chování i v předchozích vztazích, soudní psychiatr u něho neshledal žádnou patologickou poruchu.


(Zdroj: Krimi Zprávy Tábor)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

ILIEVA MARIA METODIEVA
* 16.11.2007 hledaná

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

LOKAJÍČEK LADISLAV
* 20.3.1999 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín