KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Policisté si díky melouchům pro filmaře přišli na stovky tisíc

Osmnáct policistů, kteří byli v průběhu soboty pozatýkáni, protože dlouhá léta ve svém volném čase pracovali pro filmaře, se začasto nechávali ze služby uvolnit, aby mohli sloužit filmařům. Stalo se také, že melouch vykonávali během pracovní neschopnosti. Jeden z policistů skupinu, zneužívající mimo jiné policejní databázi, organizoval. Někteří členové si ročně přišli až o několik set tisíc korun navíc.


Státní žalobce policisty obvinil ze zneužití pravomoci úřední osoby a úplatkářství. „Byl podán návrh na zahájení trestního stíhání na 16 policistů z Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy, jednoho policisty Krajského ředitelství policie Středočeského kraje - služebně zařazeného na vedoucí funkci - a jednoho policisty Inspektorátu cizinecké policie Praha Ruzyně,“ udala mluvčí policejní inspekce Radka Sandorová.

Policisté za několikatisícové úplatky pro filmaře nelegálně prováděli policejní činnost. K tomu vyžívali služební stejnokroje a služební zbraně nebo jejich plastové napodobeniny. Někdy záměrně označovali své uniformy jiným identifikačním číslem.

„Dále zneužívali policejní informační systém pro zjišťování informací o majitelích motorových vozidel parkujících v místech vyhrazených pro natáčení. Proto, aby se mohli nechat najmout pro vykonávání činnosti pro soukromou firmu, se policisté v nejednom případě uvolňovali z plánovaných služeb na svém oddělení, někteří tuto mimopracovní činnost vykonávali i v době své pracovní neschopnosti,“ dodala Sandorová.

Inspekce nelegální činnost skupiny odhalovala od počátku letošního roku. Mluvčí Sandorová Novinkám řekla, že policisté pro filmaře pracovali "alespoň deset let". Někdy to bylo až 36 hodin v kuse, načež se stávalo, že hned nastoupili do služby u policie. V několika případech se na tyto policisty obrátili občané, v domnění, že se jedná o skutečnou policejní hlídku, která však odmítla zakročit.

Nelegální činnosti organizoval policista kolegům a na základě zakázek různých filmových společností je na konkrétní akce také posílal. Odměna za účast na akci byla pro každého policistu ve výši nejméně dvou tisíc korun. Někteří policisté si dokázali svůj finanční rozpočet vylepšit řádově až o několik stovek tisíc korun ročně.

Policistům hrozí tresty odnětí svobody až na osm roků.


(Zdroj: Krimi Zprávy Ústí nad Labem)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

ILIEVA MARIA METODIEVA
* 16.11.2007 hledaná

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

LOKAJÍČEK LADISLAV
* 20.3.1999 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín