Napadený si podle svých slov bránil pouze hlavu, jelikož by se nezmohl na aktivnější obranu proti mnohem robustnějšímu muži. „Když se měl útočník vydovádět, odešel se bavit se svým kamarádem a napadený se rozhodl z baru odejít. Tomu však agresor zabránil a k němu se měl přidat i jeho druh. Dvojice pak napadeného měla násilím držet v baru další dvě hodiny, přičemž muž musel snášet další fyzické útoky pěstmi i kopy,“ uvedl Komínek.

Léčení 14 dnů

V baru podle něj zraněný muž označil oba pachatele. „Ti se k útokům přiznali, ale nebyli schopni vysvětlit důvody, které je k tomu vedly. Zarážející je, že barman byl celou dobu přítomen a útoky viděl. Vše považoval za soukromou záležitost a ani během několikahodinového napadání nezavolal na policii pro pomoc,“ dodal Komínek.

Násilníci byli zadrženi a předáni přivolané hlídce Policie ČR. Zraněný muž byl převezen do přerovské nemocnice, kde byl hospitalizován. Podle prvotní lékařské zprávy si jeho léčení vyžádá 14 dnů.

„U všech aktérů byla provedena dechová zkouška, která byla pozitivní – u 25letého muže naměřili policisté 2,87 promile alkoholu, u 43letého 2,04 a u 37letého pak 1,70 promile alkoholu v dechu,“ řekla Právu krajská policejní mluvčí v Olomouci Irena Urbánková.

„Co bylo přesnou příčinou incidentu, policisté zjišťují,“ dodala mluvčí s tím, že policisté zahájili trestní řízení pro podezření ze spáchání trestných činů ublížení na zdraví a výtržnictví. Pachatelům hrozí odnětí svobody až na tři roky.