KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Situace v Klášterci se zklidnila, radnice přispěje na pohřeb

Obyvatelé Klášterce nad Ohří s povděkem kvitují, že se policistům podařilo údajného vraha zadržet poměrně záhy po jeho ohavném zločinu. Zároveň se jim ulevilo, že dětem už nehrozí bezprostřední nebezpečí.


„V záplavě smutných zpráv posledních dnů je informace o rychlém dopadení pachatel velmi dobrá. Domnívám se, že se atmosféra ve městě postupně uklidní a vše se vrátí do normálu,“ řekla Právu starostka města Kateřina Mazánková a ocenila postup policie. „Patří jim naše poděkování,“ shrnula pocity drtivé většiny obyvatel města.

Pětadvacetiletý muž, kterého policie obvinila ze znásilnění a vraždy devítileté Elišky, v pátek večer poslal soud do vazby. K činu se přiznal.

„Tomu se říká dobře odvedená práce,“ pochválil kriminalisty také Martin Novotný s tím, že ho nepřekvapilo, že pachatel pochází z okruhu rodiny. „Bylo mi divné, že by ta holčina nastoupila do auta k někomu, koho neznala,“ poznamenal. Vrahovi by přál trest smrti. „Jenže ten u nás neexistuje, tak doufám, že už z vězení nikdy nevyleze.“

Rodiče ve střehu

Rodiče zdejších školáků zůstávají i přes zadržení pachatele ve střehu a své potomky budou nadále bedlivě hlídat.

„Pokud vím, tak policie pořád neví, kdo minulý týden unesl dívku v Mostě a pak ji vysadil v Chomutově,“ připomněla nevyřešený případ paní Dagmar. Pětatřicetiletá matka bude proto desetiletého syna nadále vyzvedávat po vyučování před školou, přestože bydlí v paneláku přes silnici. „Nebudu riskovat,“ zdůraznila.

„Jsem ráda, že pachatele chytli. Jsem teď o něco klidnější, přesto ale zůstanu opatrná a své děti budu hlídat,“ řekla Právu obezřetná matka. Nebyla zdaleka jediná, kdo si v pátek po poledni přišel pro své ratolesti k branám školy.

Na dění dohlížel strážník městské policie. Radnice v reakci na tragickou událost zavedla opatření, která přispět k většímu bezpečí dětí při cestě do školy a z ní. Dopadení brutálního vraha na dohodnutém postupu nic nemění.

„Minimálně v nadcházejících dnech budeme opatrnější. Opatření zůstanou v platnosti minimálně do doby, než vyhodnotíme, že se život ve městě vrátil do běžných kolejí, a budeme mít pozitivní zpětnou vazbu od dětí, učitelů a rodičů. Respektive se ukáže, že lidé už zvýšenou ochranu nepotřebují,“ uvedla starostka, která se včera sešla s pozůstalými.

Město pomůže s pohřbem

„Za město jsem jim nabídla finanční pomoc na zajištění pohřbu. Nabídku akceptovali,“ poznamenala Mazánková s tím, že rodina zatím nemá představu, jak by mělo poslední rozloučení s dívenkou vypadat.

„Je to pro ně stále příliš čerstvé a bolestné,“ popsala starostka smutek nejbližších zavražděné školačky.


(Zdroj: Krimi Zprávy Chomutov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

GUJDA JAROSLAV
* 23.9.1985 hledaný

HOUSKA VÁCLAV
* 22.3.1947 pohřešovaný

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

MAŇÁK MILAN
* 17.4.1983 hledaný

NGUYEN Van Huong ( NGUYEN VĂN HUONG )
*  hledaný

NGUYEN VĂN HUONG
* 18.4.1966 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

RUSZÓOVÁ EMÍLIE
* 11.6.2007 pohřešovaná

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín