KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Pošťačka si může oddechnout, brašnu se 70 tisíci mladík vrátil

Zapomnětlivou pošťačku zachránil ve čtvrtek ráno v Českých Budějovicích 27letý mladík. Udělalo se jí špatně a ztratila celou pošťáckou brašnu i se 70 tisíci korunami a důchodovými poukázkami v hodnotě 90 tisíc korun. Mladík tašku před půl jedenáctou dopoledne přejel autem, sebral ji a odevzdal na služebnu městské policie.


„Při parkování svého vozidla na Jiráskově nábřeží podle svých slov přejel neznámý předmět, až mu z toho nadskočilo vozidlo. Mladík se proto šel podívat, na co že to vlastně najel. Jak se ukázalo, jednalo se o pošťáckou brašnu. Ani na okamžik nezaváhal a rozhodl se, že tašku odevzdá,“ sdělil Právu mluvčí českobudějovických strážníků Václav Sup.

Dále poznamenal, že obsah tašky zkontrolovali až strážníci, neboť mladík ji vůbec neotevřel. Kromě peněz a poukázek byly v brašně i doručovací obálky s pruhem a mnohé listovní dokumenty, včetně těch do vlastních rukou.

„Jelikož bylo zřejmé, že tuto brašnu musela ztratit poštovní doručovatelka působící v lokalitě, tedy v oblasti Jiráskova nábřeží, byla strážníky o této události ihned vyrozuměna i příslušná pošta, která doručovatelku zkontaktovala a poslala na služebnu. Zde šťastná pošťačka dostala svoji ztracenou brašnu i s veškerým obsahem zpět, tak aby mohly být důchody a jiné cennosti, včetně finanční hotovosti, včas předány a vyplaceny,“ poznamenal mluvčí.

Jak žena na závěr strážníkům uvedla, udělalo se jí při roznášení pošty špatně, a proto se na chvíli opřela a předklonila. Při tom jí tato brašna zřejmě vypadla, aniž by si toho všimla. „Když to pak následně zjistila, byla taška již na cestě ke služebně městské policie spolu s poctivým nálezcem, který zde brašnu odevzdal,“ dodal Sup.


(Zdroj: Krimi Zprávy České Budějovice)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


KARPÍŠEK JAROSLAV
* 22.1.1966 pohřešovaný

KÁŽOVÁ ROSÁLIE
* 22.11.2007 pohřešovaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín