KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Pašeráci kokainu dostali v Hradci Králové dvanáct a pět let

Dvanáctiletý trest v nejpřísnější věznici dostal ve středu u Krajského soudu v Hradci Králové 26letý Milan Kuře za pašování kokainu z Jižní Ameriky. Jeho spoluobviněný, o dva roky mladší Oldřich Andrlík, byl potrestán pěti lety, které si odpyká v mnohem mírnějším vězení.


Oba mladí muži podle rozsudku působili v mezinárodní organizované skupině jako kurýři. Z Argentiny a Peru přepravovali do Nizozemí ve svých tělních dutinách kokain, který v zámoří spolykali zabalený v kapslích. Po návratu do Utrechtu si od nich drogu přebírali tamní členové gangu a kurýři inkasovali 4 tisíce eur za převoz jednoho kilogramu. Celkem jim obžaloba prokázala, že v letech 2007 až 2009 takto přepravili zhruba šest kilo drogy.

Ačkoliv Andrlík převezl více drogy než Kuře, soud při rozhodování o trestu výrazně zohlednil jeho plné doznání, a to, že podrobně popsal, jak bylo pašování organizované. „Sedmiletý rozdíl v uložených trestech je vzkazem pro všechny pachatele, že se rozhodně vyplatí spolupracovat s orgány činnými v trestním řízení,“ konstatoval státní zástupce Jan Vodička.

Kuře ale všechno popřel, Andrlíkovo tvrzení označil za křivé obvinění a své cesty do Peru za obyčejnou dovolenou. Soud mu ale neuvěřil, neboť Andrlíkovu usvědčující výpověď podporovaly další důkazy, mj. i odposlechy telefonů obou obžalovaných.

Pašeráci si nežili špatně, pokud se jim dařilo unikat policii. Měli hrazené letenky i pobyty a všechno pro ně zařizovali určení lidé. Například v listopadu 2007 přiletěli oba do peruánské Limy a tam si užili zhruba týden v rekreačním letovisku. Začátkem prosince odlétli do Evropy s žaludky naplněnými kapslemi s kokainem.

Skupina, kterou rozprášili společně peruánští, nizozemští a čeští policisté, byla dobře organizovaná. „V Jižní Americe se jedna část skupiny starala dodávky kokainu a Holandsko bylo nejen cílovou stanicí, ale zřejmě i také hlavním odbytištěm drogy,“ poznamenal při odůvodnění rozsudku předseda trestního senátu Petr Mráka.

Připomněl také, že Kuře je přes své mládí zkušeným, několikrát trestaným recidivistou. „Pokud není ve vazbě nebo ve vězení, páchá trestnou činnost majetkového charakteru,“ řekl soudce. Verdikt není v právní moci, protože oba obžalovaní i státní zástupce si ponechali lhůtu k vyjádření.


(Zdroj: Krimi Zprávy Hradec Králové)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

ILIEVA MARIA METODIEVA
* 16.11.2007 hledaná

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

LOKAJÍČEK LADISLAV
* 20.3.1999 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín