KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Tři mrtví po nárazu auta do cyklistů v Pardubicích

Tragické následky měla nehoda osobního automobilu a dvou cyklistů na křižovatce u Parama v Pardubicích. Čtyřicetiletý řidič Peugotu 306 zde srazil na chodníku dva cyklisty, kteří zde stáli. Řidič i oba cyklisté na místě zemřeli. Právo o tom informovala policejní mluvčí Markéta Janovská.


Nehoda se stala přibližně půl hodiny před šestnáctou. „Muž i žena stáli s jízdními koly na chodníku, když se k nim po neopatrném manévru přiřítil řidič osobního automobilu a oba srazil. Poté sám naboural do hrazení nadjezdu nad železniční tratí. Oba cyklisté i řidič automobilu na místě zemřeli,“ upřesnila Právu Janovská.

Náraz cyklisty odhodil a ti spadli ze zhruba 20metrového srázu. Řidič s autem vrazil do traverz a zůstal s automobilem zaklíněn v železné konstrukci. Přestože byli na místě záchranáři během několika minut, protože stanoviště záchranné služby je jen asi 300 metrů od místa nehody, už nikomu nemohli pomoci.

"Cyklistům, muži a ženě, bylo kolem 55 let, řidiči bylo 40 let," řekla ČTK mluvčí krajské policie Markéta Janovská. Podle ní nelze vyloučit zdravotní indispozici řidiče, byl zřejmě místní a křížení silnic u Parama mohl znát. Bude nařízena jeho pitva.

„Přijely sice tři posádky, ale bohužel, na místě nebylo nic k naší intervenci. Cyklisté byli na místě mrtví, řidič zahynul v autě. Vrtulník jsme ani nevolali,“ uvedl ředitel Zdravotnické záchranné služby v Pardubicích Pavel Svoboda.

Hasiči na místě vyprostili mrtvého řidiče z auta a zajistili vozidlo, které viselo na nadjezdu u osudné křižovatky. Hrozilo zde nebezpečí, že by mohlo spadnout na kolejiště mezinárodního koridoru. Provoz na trati díky včasnému zásahu hasičů nemusel být zastaven.

Tři lidé při jedné nehodě zemřeli v tomto měsíci už podruhé. Stejný počet obětí si 8. července vyžádala srážka dodávky a osobního auta u Bezměrova na Kroměřížsku.


(Zdroj: Krimi Zprávy Pardubice)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


KOUDELKA STANISLAV
* 6.4.1963 hledaný

MÜHLHANS PETR
* 10.6.1968 hledaný

WOHLMUTH MICHAL
* 12.10.1984 hledaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín