KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Z tragické autonehody na Kroměřížsku se vyklubal pokus o vraždu

Pokusem o vraždu vysvětlili experti po pětiměsíčním vyšetřování tragickou dopravní nehodu z června letošního roku u Vlčích Dolů na Kroměřížsku. Osmadvacetiletá žena utrpěla těžká zranění poté, co její jednatřicetiletý partner prudce strhl řízení. Samotný muž na místě zemřel.


„Červnová nehoda u Vlčích Dolů na Kroměřížsku byla pokusem o vraždu. Shodl se na tom tým policistů, kteří na případu pracovali pět měsíců,“ informovala v pondělí mluvčí Krajského ředitelství policie ČR ve Zlíně Jana Bartíková. „Podle kriminalistů se jednatřicetiletý muž pokusil zabít svou bývalou partnerku tak, že strhl řízení, a Fiat Doblo Cargo narazil do vzrostlého stromu,“ uvedla Bartíková.

První dojmy policistů na místě nehody 30. června brzy ráno přitom vypadaly úplně jinak. „Zdálo se, že řidička nezvládla řízení a sjela z cesty. Zraněná a šokovaná žena ovšem hned záchranářům i policistům opakovala, že za nehodu nemůže ona, ale její spolucestující, který strhnul řízení,“ sdělila mluvčí.

Policisté si nechali vypracovat znalecké posudky. Ty nakonec tuto verzi výkladu příčin nehody potvrdily. Zranění muže naznačila, že v době nárazu se nakláněl k volantu. Také trajektorie jízdy neodpovídala běžnému smyku, ale stržení vozu ze silnice. Policisté na volantu navíc zajistili pachové stopy, které, jak se později ukázalo, patřily pachateli.

Podle svědectví přeživší ženy prý její partner řízení strhnul se slovy: „Tak sbohem…“ Řidička nehodu přežila podle Bartíkové jen díky náhodě a vynikající péči záchranářů a lékařů, kteří ji nechali okamžitě letecky transportovat do olomoucké fakultní nemocnice.

„Policisté zjistili, že touto tragédií vyústily dlouhodobé spory, které se neustále stupňovaly. Muž chtěl bývalou partnerku zabít a sám spáchat sebevraždu. Vzhledem k tomu, že pachatel u Vlčích Dolů zemřel, kriminalisté případ odložili,“ uzavřela Bartíková.


(Zdroj: Krimi Zprávy Zlín)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


RYBA MILAN
* 10.12.1967 pohřešovaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín