KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Soud potrestal lékárnici za odběr kodeinu bez receptu

Lékárnice z Kladna Anna Palásková dostala trest rok vězení s podmíněným odkladem na dva roky za to, že si nelegálně pořídila devět krabiček tišícího léku kodein. Pořizovala si ho pro sebe a pro svou matku.


Na vydání léků z lékárny v kladenském obchodním domě, kde devětapadesátiletá žena pracovala, však neměla oprávnění a brala si jej bez receptu. Kromě dvouleté podmínky dostala ještě trest dvouletého zákazu činnosti, takže nesmí vydávat léky ani je připravovat.

„Připisovala je na recepty jiných pacientů bez jejich vědomí nebo je připsala na výpisy jiných receptů, kde předtím tento lék nebyl,“ uvedla soudkyně Eva Dřímalová.

Palásková se během svých výpovědí částečně k tomuto přečinu doznala. Odůvodnila to tím, že brala léky pro svou matku, která měla embolii a jiné nemoci.

„Léky jí pak podávala údajně proto, že k matce stále chodili nemocní lidé s bacily,“ četla z výpovědí soudkyně. Sama Palásková u soudu nic neřekla a po vynesení rozsudku nechtěla nic komentovat. Její obhájce se na místě odvolal ke krajskému soudu.


(Zdroj: Krimi Zprávy Kladno)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


RYBA MILAN
* 10.12.1967 pohřešovaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín