KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Za ubodání přítele nevlastní sestry půjde žena na 17 let do vězení

Na 17 let poslal v pátek Krajský soud v Ostravě za mříže šedesátiletou Máriu Gáborovou, která 11. května během návštěvy v zahradním domku v Karviné ubodala o devět let staršího přítele své nevlastní sestry. Žena se u soudu přiznala, svého činu litovala, ale tvrdila, že si vůbec na nic nepamatuje, protože byla opilá.


Desetkrát soudně trestaná Mária Gáborová přišla do zahradního domku ve společnosti svojí sestry, která s důchodcem kratší dobu žila, a také s několika dalšími známými. Všichni společně popíjeli až do chvíle, kdy Gáborová zůstala s mužem sama. V jednu chvíli vzala do rukou kuchyňský nůž a svého hostitele dvanáctkrát bodla do trupu.

„Způsobila mu poranění srdce, plic a žaludku. Když ležel na zemi, opakovaně mu skočila oběma nohama na hrudník a způsobila mu oboustranné zlomeniny pěti žeber. V důsledku toho zemřel během několika desítek minut,“ popsal následky útok státní zástupce Vít Legerský. Bezprostřední příčinou smrti bylo bodné poranění srdce.

Soudce Pavel Suchánek konstatoval, že vražda byla provedena zvlášť surovým způsobem. „Neshledali jsme žádné polehčující okolnosti. Obžalovaná byla v minulosti opakovaně trestaná, bezdůvodně spolu s dalšími rodinnými příslušníky napadala lidi na zastávce, dopouštěla se loupeží,“ řekl soudce.

Mária Gáborová u soudu řekla, že vůbec neví, proč muže napadla. „Na nic si nepamatuji, byla jsem opilá z piva a z vodky,“ řekla. Podle svých slov sice tvrdý alkohol nepije, někdo jí prý ale musel vodku do piva nalívat.

„Když jsem se probrala, on už tam ležel mrtvý, vedle něj ležel nůž,“ vypověděla Gáborová u soudu.

Rozsudek zatím není pravomocný, obžalovaná si po poradě s obhájcem podala odvolání. „Takový trest pro šedesátiletou ženu je trestem doživotním,“ řekl obhájce Luděk Vebera. Státní zástupce ale byl s rozsudkem spokojen. „Trest je adekvátní a spravedlivý,“ řekl.


(Zdroj: Krimi Zprávy Karviná)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

GUJDA JAROSLAV
* 23.9.1985 hledaný

HOUSKA VÁCLAV
* 22.3.1947 pohřešovaný

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

MAŇÁK MILAN
* 17.4.1983 hledaný

NGUYEN Van Huong ( NGUYEN VĂN HUONG )
*  hledaný

NGUYEN VĂN HUONG
* 18.4.1966 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

PUŠKA NIKOLAS
* 29.12.2008 hledaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

RUSZÓOVÁ EMÍLIE
* 11.6.2007 pohřešovaná

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín