KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Kvůli nálezu letecké pumy v Opavě policie evakuovala desítky lidí

Nevybuchlou leteckou pumu německé výroby našli v úterý odpoledne dělníci při výkopových pracích u jednoho z domů na Nákladní ulici nedaleko centra Opavy. Kvůli nálezu bylo evakuováno sedm desítek lidí z okolních domů a musely být uzavřeny všechny příjezdové ulice k místu. Pumu následně zneškodnili pyrotechnici.


„Šlo o nevybuchlou leteckou pumu s označením DS 70 německé výroby. Na základě rozhodnutí pyrotechniků byla provedena evakuace osob v okolí 150 metrů od místa nálezu s následným uzavřením všech příjezdových cest. Evakuováno bylo i několik prodejen,“ řekl mluvčí opavské policie René Černohorský.

„Pyrotechnici následně leteckou pumu zneškodnili a po několika hodinách byl obnoven provoz a lidé se mohli vrátit do svých obydlí a na svá pracoviště,“ dodal mluvčí.

Nálezy nevybuchlé válečné munice na Opavsku, kde koncem druhé světové války probíhaly těžké boje, nejsou ani v dnešní době ničím ojedinělým, většinou jde ale o nálezy při zemědělských pracích mimo zastavěná území.


(Zdroj: Krimi Zprávy Opava)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


KRÁLOVÁ NIKOLA
* 27.4.1998 pohřešovaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín