KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Bývalý strážník si za přepadení heren a banky odsedí osm let

Na osm let za mříže poslal ve středu Vrchní soud v Olomouci (VS) bývalého strážníka ostravské městské policie Stanislava Drobného (40) za přepadení heren a peněžního ústavu na Ostravsku. Lupič si tak odsedí o jeden rok méně, než mu letos 13. dubna určil Krajský soud v Ostravě (KS), který mu vyměřil čtyři roky za herny a pět let za banku.


Drobný, který byl původně obžalován i z dalších tří loupeží, z nichž jej ale KS neusvědčil, poprvé loupil 1. dubna 2009 v herně ve Frýdku-Místku. Tehdy tam vstoupil maskovaný kapucí pláštěnky a nožem s čepelí dlouhou patnáct centimetrů ohrožoval obsluhu, přičemž si odnesl více než pět tisíc korun.

Později, 16. května, stejným způsobem „vybral“ hernu v Havířově, odkud odešel s částkou přes osm tisíc korun. Neuspěl jen loni 14. ledna v bance v Ostravě-Zábřehu. Přítomné zaměstnankyně neměly klíče od pokladny, a tak bez lupu utekl.

Původně jej ale obžaloba vinila i z dalších tří loupeží. Dvě z nich přitom byly nejzávažnější. Při jedné použil pachatel ženu s dítětem v náručí jako rukojmí. V druhém případě zase přepadená žena z obsluhy dodnes trpí stresovou poruchou. Podle KS však neexistuje žádný přímý důkaz, že by se obžalovaný těchto loupeží dopustil.

Drobný byl z práce u městské policie propuštěn loni v dubnu. Už předtím byl ale degradován kvůli loupeži v herně v Havířově. U městské policie sloužil 11 let.

U VS se Drobný domáhal zrušení rozsudku s tím, že žádné loupeže nespáchal. Ten však jeho obhajobu neakceptoval. „Uznali jsme jen to, že krajský soud mu nesprávně vyměřil dva tresty, místo jednoho souhrnného. Toto pochybení jsme napravili a nově jsme rozhodli s tím, že na místě je osmiletý trest,“ řekl Právu mluvčí VS Petr Angyalossy.


(Zdroj: Krimi Zprávy Frýdek-Místek)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


RYBA MILAN
* 10.12.1967 pohřešovaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín