KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Policie zadržela na Moravě dvě skupiny výrobců pervitinu

Velmi úspěšná byla v minulých dnech policie na Novojičínsku a Frýdecko-Místecku. Policisté zde zadrželi dvě skupiny výrobců pervitinu. Obě skupiny nepracovaly společně, ale každá na vlastní triko.


„Přímo v jejich laboratoři ve Studénce zatkli na konci července novojičínští kriminalisté společně s členy zásahové jednotky tři muže při výrobě drogy. Dva muži z Ostravy a jeden z Novojičínska ve věku od 32 do 47 let zde vyráběli pervitin z volně dostupných léčiv prodávaných v Polsku. Drogu pak následně distribuovali na území Ostravy,“ informoval novojičínský policejní mluvčí Petr Gřes s tím, že cena gramu této drogy se pohybuje mezi osmi stovkami až tisícikorunou.

Mluvčí doplnil, že tato skupina mužů zásobovala Ostravsko nejméně od loňského podzimu. „Pervitinu vyrobili minimálně dva kilogramy. To znamená, že si jeho prodejem vydělali řádově několik miliónů korun,“ upřesnil Gřes.

Policisté dva ze zadržených pachatelů vyšetřují na svobodě, třetí z nich je však umístěn ve vazební věznici.

Ve Frýdku-Místku skupinu vyrábějící pervitin zadržela policie minulý pátek. Jednalo se taktéž o tři muže, tentokrát ve věkovém rozmezí od 26 do 38 let. „Kriminalisté je sledovali bezmála půl roku. Při zatýkání a následných domovních prohlídkách se našla celá varna, věci a chemikálie pro přípravu drog. Pervitinu bylo zajištěno celých 85 gramů. Na nejmladšího zadrženého, který byl i šéfem skupiny, policie uvalila vazbu,“ sdělil frýdecko-místecký mluvčí Vlastimil Starzyk.

Všem šesti pachatelům hrozí trest odnětí svobody od jednoho do desíti let, nebo peněžitý trest. Muži jsou obviněni ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.


(Zdroj: Krimi Zprávy Frýdek-Místek)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

GUJDA JAROSLAV
* 23.9.1985 hledaný

HOUSKA VÁCLAV
* 22.3.1947 pohřešovaný

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

MAŇÁK MILAN
* 17.4.1983 hledaný

NGUYEN Van Huong ( NGUYEN VĂN HUONG )
*  hledaný

NGUYEN VĂN HUONG
* 18.4.1966 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

RUSZÓOVÁ EMÍLIE
* 11.6.2007 pohřešovaná

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín