KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Gangsteři obrali o milióny ve Varech bývalého šéfa kriminálky

Několik let šéfoval Miroslav Roušal karlovarské kriminálce. Ale až nyní jako civilista na vlastní kůži poznal, jaké je to být přepaden gangstery a přijít přitom o velké peníze. Podle informací Práva to byl právě Roušal, na kterého se minulý měsíc vrhli před Českou spořitelnou na Masarykově třídě v Karlových Varech tři lupiči. Z ruky mu vytrhli kufřík, kde bylo v přepočtu pět miliónů korun.


S největší pravděpodobností se jednalo o peníze karlovarské firmy Velta Plus EU, pro kterou Roušal pracuje. Zmiňovaná společnost obchoduje hlavně s tabákem a podle údajů z obchodního rejstříku vykázala za loňský rok tržby ve výši 6,3 miliardy korun.

Roušal se odmítl o loupeži bavit. „Děkuji. Na shledanou,“ reagoval na dotaz Práva a zavěsil telefon. Není například jasné, zda Roušal takto běžně převážel vysoké částky, anebo to byla výjimka. Ani vietnamský jednatel firmy nebyl sdílnější. „To je nějaký omyl,“ řekl a mobil vypnul.

Přepadení proběhlo bleskově. Vozidlo Škoda Octavia, ve kterém Roušal seděl jako spolujezdec, zaparkovala jeho řidička před peněžním ústavem 19. září v deset hodin dopoledne.

„Když muž z auta vystoupil, praštili jej maskovaní chlápci dřevěnou tyčí přes ruku a vytrhli mu kufřík z dlaně. Pak se dali na útěk. Viděla jsem, že byli tři,“ popsala přepadení prodavačka z obchodu naproti.

Podle mluvčího karlovarské policie Pavla Valenty prchli pachatelé v osobním vozidle BMW Combi stříbrné barvy s registrační značkou 2K8 11 80. „Stále po nich pátráme,“ doplnil Valenta.

Roušal odešel od policie poté, co vyšlo najevo, že se snažil krýt jiného policistu, podezřelého z loupežného přepadení na poště.

„Jako velitel služby kriminální policie a vyšetřování okresního ředitelství Policie České republiky Karlovy Vary v rozporu se svými povinnostmi neoznámil Inspekci ministra vnitra, že jeden z jeho podřízených je podezřelý, že spáchal loupež. Jednal tak se záměrem, aby inspekce vnitra nezačala podezřelého vyšetřovat,“ konstatuje se v rozsudku Krajského soudu v Plzni z roku 2007.

Soud tehdy uznal Roušala vinným ze spáchání trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele a za to ho potrestal půlročním vězením s podmínečným odkladem na 15 měsíců a zákazem práce v ozbrojených silách v délce dvou let.


(Zdroj: Krimi Zprávy Karlovy Vary)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

GUJDA JAROSLAV
* 23.9.1985 hledaný

HOUSKA VÁCLAV
* 22.3.1947 pohřešovaný

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

MAŇÁK MILAN
* 17.4.1983 hledaný

NGUYEN Van Huong ( NGUYEN VĂN HUONG )
*  hledaný

NGUYEN VĂN HUONG
* 18.4.1966 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

RUSZÓOVÁ EMÍLIE
* 11.6.2007 pohřešovaná

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín