KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Matka, která nechala utopit syna, dostala tři roky

Tři roky nepodmíněně ve věznici s dozorem. Takový je verdikt Okresního soudu ve Žďáře nad Sázavou nad sedmatřicetiletou matkou z Nového Města na Moravě, která nechala letos 11. dubna utopit ve vaně svého dvouletého syna, který byl mentálně na úrovni sotva devítiměsíčního dítěte.


Chlapce do napuštěné vany matka položila a nechala přes půl hodiny zcela bez dozoru. Zatímco dítě bojovalo o život, poslouchala ve vedlejším pokoji se sluchátky na uších hudbu z mp3 přehrávače.

Na to, že se chlapeček topí, ji upozornil až její pětiletý syn. To už ale byl jeho sourozenec ve vaně bez známek života. Nepomohlo ani hodinové oživování a veškerá snaha záchranářů.

Otřesným případem se začal soud zabývat v září, kdy bylo jednání odročeno kvůli nepřítomnosti matky. Ta se k soudu nedostavila podruhé ani tento čtvrtek a přes obhájce pouze vzkázala, že je psychicky labilní a proces by nezvládla. Soudce Jiří Večeřa ale využil zákonné možnosti a tentokrát rozhodl v její nepřítomnosti.

„Jde o zvlášť závažný zločin opuštění dítěte nebo svěřené osoby. Situaci jsme posoudili jako neodčinitelnou a nepodmíněný trest padl i vzhledem k šílenému chování matky, její lhostejnosti a projevení lehkomyslnosti s jakou dítě do vany dala a šla pryč a navíc si ještě nasadila sluchátka,“ zdůvodnil verdikt Večeřa. Obhájce ženy se na místě proti rozsudku odvolal. Případ se tak přesune ke Krajskému soudu v Jihlavě.


(Zdroj: Krimi Zprávy Jihlava)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


DABACA Alexandra ( DABÂCA ALEXANDRA )
*  pohřešovaná

DABÂCA ALEXANDRA
* 27.6.2007 pohřešovaná

TOKÁROVÁ NIKOLA
* 27.12.1990 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín