KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Patnáctiletý chlapec napadl učitelku v Jihlavě

Patnáctiletý chovanec Dětského domova se školou v Jihlavě napadl učitelku. Žena skončila v pracovní neschopnosti, ústav podal trestní oznámení. Právu to potvrdila policie i ředitel ústavu.


Případ se odehrál 6. října. „Mladistvý chlapec napadl v budově školského zařízení učitelku - nejdřív slovně a poté i fyzicky. Zranění si vyžádalo lékařské ošetření. Věc zatím šetříme pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití, právní kvalifikace se ale může změnit. Vyžádali jsme si lékařskou zprávu, a ta bude pro další postup podstatná,“ shrnula policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Podle ředitele zařízení Radka Vovsíka jde o hocha o dva až tři měsíce staršího patnácti let. „Je to nešťastný případ. Chlapec je psychiatricky léčený právě pro agresivitu. Jde o polosirotka, jehož matka nemá kde bydlet, takže v ústavu jsou i jeho sourozenci,“ nastínil složitost situace ředitel.

Jak dodal, po útoku byl okamžitě povolán psychiatr, který zvýšil medikaci a nyní se jedná o dlouhodobějším umístění hocha v dětské psychiatrické léčebně. S agresivitou měl totiž potíže už v minulosti, během letních prázdnin se ale situace zklidnila.

„Od září se stav opět zhoršoval. V inkriminovaný den byl hoch rozhozený už během vyučování, kdy slovně napadal vyučující. Vygradovalo to přitom při přípravě oběda, kdy si ho učitelka vzala spolu s dalšími dětmi na pomoc při chystání příborů. Po slovním konfliktu ji chlapec chytil pod krkem a povalil na stůl, přičemž došlo k poranění kolena. Učitelka ještě dokončila vyučování, ale poté odešla k lékaři, který jí s ohledem na poranění menisku doporučil 14denní neschopnost,“ popsal ředitel.

Útočník, který už tak pobývá v zařízení ve zpřísněném režimu, dostal pár trestů navrch - má zvýšenou pracovní zátěž a na volnočasové aktivity může na pár týdnů zapomenout.

„Naši zaměstnanci vědí, do jakého prostředí jdou – děti, které k nám přicházejí, sem rozhodně nejdou bez důvodu. Napadení vychovatele je tak víceméně standardní záležitostí. Je ale třeba zdůraznit, že léčením u nás skončil takový nezvládnutý afekt naposledy před šesti lety,“ upozornil Radek Vovsík.


(Zdroj: Krimi Zprávy Jihlava)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

ILIEVA MARIA METODIEVA
* 16.11.2007 hledaná

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

LOKAJÍČEK LADISLAV
* 20.3.1999 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín