KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Proud zabil horníka v hlubinném dole

V jediném hlubinném hnědouhelném dole v Česku, šachtě Centrum na Mostecku, zahynul minulý týden horník. Podle mluvčí těžařské skupiny Czech Coal Gabriely Sáričkové Benešové muže zasáhl elektrický proud na noční směně ze čtvrtka na pátek. Jde o šestý smrtelný úraz v těžebních společnostech v Česku, v dole Centrum k podobné události nedošlo už deset let.


„Případ vyšetřuje souběžně policie i Báňský úřad, informace o probíhajícím vyšetřování však zatím nejsou k dispozici,“ řekla Právu Sáričková Benešová.

Podle odborů jde zřejmě o nešťastnou náhodu, důl s bezpečností práce problémy nemá. "Na dole Centrum se stal smrtelný úraz po deseti letech, bohužel to je daň hornické práci. Ale ještě není uzavřené šetření, nerad bych předjímal," řekl ČTK za odbory Czech Coal Arnošt Ševčík, který se vyšetřování účastní. Odbory se podle něj v tuto chvíli nechystají tlačit firmu ke změnám v bezpečnosti práce.

K smrtelným úrazům dochází častěji v hlubinných dolech ve Slezsku, severočeskému revíru se poslední léta vyhýbají. Naposledy zaznamenaly šachty v Ústeckém kraji oběť na životě v květnu 2008, kdy zahynul v povrchovém lomu Bílina Severočeských dolů Chomutov pracovník při výměně převodovky na rypadle.

V září 2006 zahynul muž, který opravoval pásový dopravník v lomech Mostecké uhelné společnosti, stejně zahynul o dva roky dřív i dělník v povrchovém lomu Tušimice. V roce 2004 zahynul technik, který se v lomu ČSA propadl do starého hlubinného dolu prohořelým stropem šachty a uhořel.


(Zdroj: Krimi Zprávy Chomutov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

ILIEVA MARIA METODIEVA
* 16.11.2007 hledaná

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

LOKAJÍČEK LADISLAV
* 20.3.1999 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín