KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Muž z Jablonce dostal za výrobu několika kilogramů pervitinu deset let

Trojici výrobců pervitinu z Jablonce nad Nisou potrestal ve čtvrtek senát královéhradeckého krajského soudu. Hlavní obžalovaný Roman Hádek (44) má jít do vězení na deset let. Jeho dvě pomocnice, Lucie Gáliková (22) a její sestra Jana (19), vyvázly s tříletou podmínkou.


Drogu trojice vařila na Pardubicku a Rychnovsku z polských léků obsahujících pseudoefedrin. Hádek odmítl, že by sám drogu užíval, jistou závislost na droze však připustila Lucie Gáliková, která je zároveň matkou několikatýdenní dcery, jejímž otcem je Hádek.

Právě těhotenství Gálikové údajně přimělo její sestru Janu, aby místo ní pomáhala Hádkovi s výrobou drogy. „Lucii se přitom začalo dělat špatně, nechtěla jsem, aby v tom pokračovala,“ uvedla.

Hádek mladým ženám prý tvrdil, že s vařením drog skončí, jakmile splatí dluhy z minulosti. Policii se podařilo zjistit, že trojice loni za zhruba sedm měsíců vyrobila více než 5,5 kilogramu pervitinu. Rozprodával jej Hádek a podle obžaloby tím získal bezmála 1,9 miliónu korun.

Další tři čtvrtě kilogramu ještě neprodaného pervitinu, podle znalců velmi kvalitního, mu zabavila policie, když jej začátkem listopadu zatkla. Před tím činnost všech obžalovaných monitoroval policejní Toxi tým pomocí kamer a prostorových odposlechů, nainstalovaných v Hádkově chatě u Kostelce nad Orlicí, kde byla výrobna umístěna.

Obě mladé ženy rozsudek přijaly. Soudce Jiří Vacek zdůvodnil jejich mírný trest zejména tím, že spolupracovaly při vyšetřování a pomohly tak Hádka usvědčit. Hádek, jemuž soud také zabavil jeho osobní audi a chatu, v níž drogu vyráběl, si ponechal lhůtu k vyjádření, stejně jako státní zástupce.


(Zdroj: Krimi Zprávy Jablonec nad Nisou)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

GUJDA JAROSLAV
* 23.9.1985 hledaný

HOUSKA VÁCLAV
* 22.3.1947 pohřešovaný

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

MAŇÁK MILAN
* 17.4.1983 hledaný

NGUYEN Van Huong ( NGUYEN VĂN HUONG )
*  hledaný

NGUYEN VĂN HUONG
* 18.4.1966 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

PUŠKA NIKOLAS
* 29.12.2008 hledaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

RUSZÓOVÁ EMÍLIE
* 11.6.2007 pohřešovaná

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín