KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Útěk z vězení se mu sice povedl, ale hned ho srazilo auto

Jako z nepříliš povedené kriminální komedie působí útěk devětadvacetiletého vězně, který v pondělí kolem poledne utekl z nestřeženého pracoviště. Svobody si ale příliš neužil, za necelých čtyřiadvacet hodin byl zpátky za mřížemi věznice ve Stráži pod Ralskem, kde si odpykává roční trest za majetkovou trestnou činnost.


„V pondělí v poledne stráž zjistila, že vězeň uprchl,“ sdělila mluvčí věznice Věra Ješetová s tím, že pátrání po uprchlém směřovalo do Jablonce nad Nisou. A právě tam ho také policisté dopadli. Rozeznat ho mezi ostatními nebylo zas tak těžké, protože si ani neobstaral civilní šaty a na útěku se pohyboval ve tmavé kombinéze s výrazným nápisem na zádech Věznice Stráž.

„Když vězeň spatřil policisty, dal se na útěk. Honičku ale ukončila srážka s osobním automobilem,“ popsala konec uprchlíkova pobytu na svobodě Ješetová.

Vozidlo naštěstí nejelo rychle, takže kolize neměla pro vězně vážnější následky. Přesto putoval do místní nemocnice na vyšetření. Odtud byl eskortován přímo zpátky za mříže, kde s největší pravděpodobností pobude o něco déle, než byla doba původně uloženého trestu.

„Ve výkonu trestu byl muž teprve čtyři měsíce. Neutekl za rodinou ani kvůli jiným důvodům. Bylo to zkratové jednání, bez úmyslu,“ zhodnotil chování uprchlíka mluvčí věznice.

„Muž nebyl agresivní, při zadržení nekladl odpor,“ okomentovala mluvčí věznice Ješetová skutečnost, že při prohledávání zadrženého našli policisté nůž. Podle strážské věznice vězeň nůž nejspíš našel a schoval si ho v kapse.


(Zdroj: Krimi Zprávy Jablonec nad Nisou)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín