KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Po divoké honičce zadrželi policisté zloděje auta

Policistům se podařilo v noci na pátek chytit po divoké honičce v ulicích Olomouce a pak i v řadě obcí na Olomoucku, Prostějovsku a Přerovsku čtyřicetiletého zloděje, který v krajském městě odcizil vozidlo. Při divoké jízdě boural, utrpěl zranění, ale i přesto se ještě pokusil utéci. Zastavil se, až uslyšel varovný výstřel.


„Kolem jedné hodiny ranní si policejní hlídka při průjezdu ulicí Na Šibeníku v Olomouci všimla vozidla Škoda Octavia s rozsvícenými světly, které stálo zaparkováno v řadě vozidel na pravém kraji vozovky. Ve chvíli, kdy se k němu policisté přiblížili, vozidlo prudce vyjelo a hlídka, které se zdálo být chování řidiče podezřelé, jej začala pronásledovat,“ řekl Právu olomoucký policejní mluvčí Petr Čunderle.

Řidič podle něj na výzvy k zastavení nereagoval. Policisté vozidlo pronásledovali v Olomouci po ulicích Erenburgova, Na Šibeníku, Na Trati, Svatoplukova, Křelovská a následně přes obce Křelov, Topolany, Hněvotín, Olšany u Prostějova, Držovice, Smržice, Dubany, Blatec, Grygov, Krčmaň, Majetín a Brodek u Přerova, kde byl řidič zadržen. Do stíhání se postupně zapojilo několik hlídek.

„Rychlost pronásledovaného vozidla se mezi obcemi pohybovala kolem 180km/h, v obcích kolem 140km/h. V zatáčce při výjezdu z obce Krčmaň dostal řidič smyk a naboural do svodidel, ale ani to mu nezabránilo, aby pokračoval dál v jízdě,“ uvedl mluvčí.

Za obcí Brodek u Přerova podle něj muž vozidlo odstavil v protisměru, vyskočil z něj a začal utíkat do pole. „Policisté užili zákonné výzvy a varovného výstřelu, načež se muž zastavil a policisté jej následně zpacifikovali,“ konstatoval Čunderle.

Do pachatelem odstaveného vozidla podle něj v protisměru mezitím nabouralo vozidlo jedoucí od Přerova, osádka auta byla kvůli podezření, že utrpěla šok, převezena do nemocnice v Přerově.

Zloděj, který pochází z obce na Přerovsku, se na místě policistům přiznal, že vozidlo odcizil. Poté byl převezen na lékařské vyšetření do nemocnice v Přerově se zraněními v obličeji, která si způsobil při dopravní nehodě. Je podezřelý ze spáchání přečinu neoprávněného užívání cizí věci. Hrozí mu až dva roky vězení.


(Zdroj: Krimi Zprávy Přerov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín