KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Urny ze hřbitova v Prostějově skončily u kontejneru, další se vůbec nenašly

Policistům se podařilo zjistit pachatele hanobení lidských ostatků a krádeží na hřbitově v Prostějově. Z trestných činů podezírají dva muže, jednoho z nich již obvinili.


„Policistům v Prostějově se ve spolupráci se strážníky podařilo objasnit sérii krádeží a hanobení lidských ostatků na Městském hřbitově v Prostějově. Z uvedených trestných činů jsou podezřelí dva muži z Prostějovska ve věku 38 a 21 let,“ informovala mluvčí prostějovské policie Eva Čeplová.

Neurvalci řádili na hřbitově v Prostějově pětkrát. Z šedesáti skříněk samostatných hrobů a schránek místního kolumbária sebrali urny s popelem ostatků zemřelých. Z uren sejmuli měděné či mosazné vnější obaly.

S naprostou neúctou k mrtvým pak některé plechové obaly s ostatky zemřelých pohodili u kontejneru na hřbitovní odpad anebo u hřbitovní zdi, v lepším případě je nechali tam, odkud sebrali obaly. V horším případě je odnesli a dosud se neví, kde ostatky skončily.

„Na hřbitově dvojice kradla i měděné podstavce svítilen. Odcizené měděné a mosazné obaly a podstavce pak prodali do výkupny sběrných surovin. Nájemcům hrobů a schránek kolumbária způsobili škodu ve výši nejméně 80 tisíc korun. Jeden z dvojice pachatelů již byl obviněn. V případě prokázání viny oběma pachatelů hrozí dvouleté vězení,“ řekla mluvčí prostějovské policie Eva Čeplová.


(Zdroj: Krimi Zprávy Prostějov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín