KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Spory v brněnské galerce skončily popravou v lese, vrah dostal 13 let

Vraždu v prostředí brněnské galerky potrestal v pátek brněnský Krajský soudu 12 lety a devíti měsíci vězení. Obviněný 44letý Josef Špatný se marně hájil, že popravou svého kamaráda chtěl jen předejít stejnému osudu, který už byl prý pro něj také nachystán.


 

Špatný patřil do gangu vykradačů bankomatů. Společně s ním soud za krádež potrestal i další známou figuru místního podsvětí Ivana Daniela šesti lety žaláře.

Skupina řádila na jihu Moravy před dvěma lety. Za oběť jim padly mimo jiné bankomaty v Kloboukách nebo v Mutěnicích. Jenže pak v gangu začaly rozpory. Vše vyvrcholilo tím, že na začátku června 2009 vylákal Špatný svého kamaráda do lesů na Blanensku a po krátké a prudké hádce ho popravil.

„Nejdříve svou oběť udeřil pěstí do obličeje, až napadenému zlomil natřikrát čelist, a pak jej třikrát střelil do hrudníku. Poté ho otočil na břicho a ještě ho jednou střelil do hlavy,“ popsal událost soudce Miloš Žďárský. Tělo svého kumpána pak Špatný zahrabal v lese.

„Uvědomuji si, co jsem spáchal, byl to můj dobrý přítel. Ale oni mě chtěli fyzicky zlikvidovat a mou přítelkyni prodat do ciziny jako prostitutku. Pohádali jsme se a střelil jsem ho, ale necítím se být chladnokrevným vrahem, zabil jsem ze strachu o život. Stal jsem se nepohodlným, co byste udělali vy, čekali byste, co se stane?“ apeloval na senát Špatný.

„Pokud měl obžalovaný obavy, měl to vyřešit tak, jak se patří na civilizovanou společnost, tedy vše oznámit na policii,“ nabídl alternativní variantu soudce Žďárský.

Kromě vraždy a vykrádání bankomatů má na svědomí Špatný i loupež v Třebíči, při které přepadl čtyřiaosmdesátiletou stařenku v jejím bytě. Povalil ji po otevření dveří na zem, bil pěstmi a vyhrožoval, že když nedostane peníze, zabije jak ji, tak i jejího papouška. Pod touto vyhrůžkou se mu nakonec podařilo odnést si finanční hotovost, předtím ale seniorku zbil do bezvědomí.

Soudce Žďárský upozornil, že Špatný dostal v příslušné právní kvalifikaci maximální možný trest. „Pokud by ale skutek spáchal jen o několik měsíců později za účinku nového trestního zákoníku, mohl by za tento čin dostat až 27 let vězení,“ konstatoval soudce.


(Zdroj: Krimi Zprávy Třebíč)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


KRÁLOVÁ NIKOLA
* 27.4.1998 pohřešovaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín