KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Naftoví upíři z Brna skončili po honičce ve vazbě

Nejméně 17 000 litrů nafty ukradli dva zloději z Brna, které nyní vazebně vyšetřuje policie. Dva muži ve věku 35 a 37 let se specializovali na krádeže nafty v objektech firem s vlastními obvykle menšími čerpacími stojany. Při poslední zlodějně už na ně číhali policisté včetně zásahové jednotky.


 

Bylo to v Jinošově na Třebíčsku. Zloději se snažili policistům ujet. Nezastavily je ani varovné výstřely a dopadeni byli poté, co s dodávkou, ve které 2600 litrů ukradené nafty vezli, havarovali.

„Zatím se nám podařilo prokázat šest vykradených čerpadel v různých objektech firem, odkud odvezli přes 17 000 litrů nafty. Předpokládáme však, že toto číslo není konečné a že toho mají oba již dříve trestaní pachatelé na svědomí víc. Zjišťujeme rovněž stopy DNA, aby bylo možné určit, kdo seděl za volantem dodávky v době našeho zásahu. Řidič totiž použil auto jako zbraň, když do policistů najížděl ve snaze uprchnout. V případě dokázání tohoto skutku mu hrozí až osm let vězení, zatímco za krádeže je to pět roků,“ uvedl kriminalista Antonín Hrdlička.

Zloději nejčastěji ukradli v předem vytipovaném objektu klíče od čerpacího místa a naftu pak natankovali do velkoobjemové nádrže, kterou vozili na korbě již dříve ukradené dodávky a do plastových kanystrů. Zatím je dokázáno, že kradli v okresech Vyškov, Znojmo a Třebíč.

Při pronásledování převrátil po smyku dodávku dvakrát přes střechu, oba vyvázli s lehčím zraněním, na místě však museli zasahovat i hasiči, protože část lupu se vylila a kontaminovala půdu.

Oba jsou evidováni jako bezdomovci, starší byl pravomocně odsouzen na deset let za pokus vraždy, mladší z pachatelů byl trestán za různou majetkovou trestnou činnost. Naftu zloději rozprodávali ve svém okolí.


(Zdroj: Krimi Zprávy Třebíč)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

GUJDA JAROSLAV
* 23.9.1985 hledaný

HOUSKA VÁCLAV
* 22.3.1947 pohřešovaný

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

MAŇÁK MILAN
* 17.4.1983 hledaný

NGUYEN Van Huong ( NGUYEN VĂN HUONG )
*  hledaný

NGUYEN VĂN HUONG
* 18.4.1966 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

RUSZÓOVÁ EMÍLIE
* 11.6.2007 pohřešovaná

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín