KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Za ubodání barmanky dostal útočník 18 let

Na 18 let do vězení s ostrahou poslal v úterý krajský soud v Táboře sedmatřicetiletého Ukrajince Vasyla Gavryliva za to, že letos v dubnu ubodal nožem v jednom z táborských nonstop barů sedmatřicetiletou barmanku vietnamské národnosti. Rozsudek zatím není pravomocný. Muž byl také na dobu neurčitou vyhoštěn.


 

Ukrajinec bydlel s ostatními krajany na ubytovně. Podle obžaloby přišel do baru ve čtvrtek kolem desáté hodiny večer opilý. Chvíli hrál automaty a pil pivo. Všechny peníze ale během večera prohrál. Nepohodl se s barmankou a nakonec ji ubodal nožem.

„Kolem druhé hodiny začal požadovat po barmance vietnamské národnosti peníze. Žena proto odemkla výherní automaty a vydala mu hotovost. Poté chtěl ještě dalších 100 tisíc korun. Když mu žena řekla, že tyto peníze u sebe nemá, že jsou uložené v bance a že mu je dá později, vynutil si na ní peníze z trezoru, který byl pod barem. Přitom barmance vyhrožoval kuchyňským nožem,“ četla z obžalovacího spisu státní zástupkyně Alena Píchová.

Vietnamka zemřela na následky bodnořezných zranění, které jí Ukrajinec podle obžaloby způsobil opakovaným bodnutím nožem. Z baru si odnesl více než 19 tisíc korun, platební karty a průkazky úrazového pojištění dětí.

„Moc lituji, že se to stalo. Chtěl jsem jen, aby mi vrátila moje peníze. Nevím, proč jsem to udělal, měl jsem temno před očima,“ hájil se před soudem Gavryliv s tím, že si na nic víc nepamatuje. Nevzpomíná si prý ani na to, jak se mu nůž, který po činu hodil do nedaleké nádrže Jordán, dostal do ruky.

„Když jsem se ráno vzbudil, našel jsem v kapse peníze. Chtěl jsem se proto vrátit do baru a zjistit, co se večer stalo. Vyšel jsem na chodbu a byli tam už policisté,“ líčil dále Ukrajinec, který prý Vietnamce půjčil 25 tisíc korun a chtěl je zpátky, aby mohl jet za svou rodinou na Ukrajinu.

Usvědčit Ukrajince však pomohl i svědectvím jedenáctiletý syn zavražděné ženy. „Mamka mu peníze občas půjčovala. Na dluh mu dávala hlavně cigarety a pivo. Sama si ale od nikoho peníze nikdy nepůjčila,“ vypověděl chlapec, který barmance z jejího mobilu zavolal záchranku a bál se, aby se Gavryliv nevrátil a nezabil i jeho.


(Zdroj: Krimi Zprávy Tábor)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín