KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Muž se nechal ubytovávat v nemocnicích, jedl a neplatil, skončil ve vazbě

Neuvěřitelný případ 54letého pacienta, který se nechával ubytovávat a stravovat v nemocnicích, a to často na nadstandardních pokojích, vyšetřuje ostravská policie. Muž od roku 2007 do letošního léta strávil ve špitálech převážnou část svého života. Policie ho obvinila z podvodu a ostravský soud ho v minulých dnech poslal do vazby.


 

O případu informovala v úterý mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. „Hospitalizace muže byla téměř permanentní, v letech 2008 a 2009 se měl mimo zdravotnická zařízení nacházet jen několik dnů,“ sdělila mluvčí.

Prověřování případu bylo podle ní náročné, a to nejen časově. Situaci komplikovala i skutečnost, že nejde vyloženě o simulanta a muž skutečně není zcela zdráv.

„K řádnému zadokumentování věci byl vyžádán nejen posudek znalce, ale policejní komisař kontaktoval zhruba sedm desítek zdravotnických zařízení. Namátkou lze vyjmenovat některá místa – Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Kolín, Klatovy, Domažlice, Rokycany, Neratovice, Mladá Boleslav, Pelhřimov, Jindřichův Hradec, Havlíčků Brod, Písek, Strakonice, Chrudim, Kroměříž, Olomouc, Děčín, Chomutov, Liberec, Česká Lípa, Jablonec nad Nisou… A tak bychom mohli pokračovat,“ dodala Holčáková.

Z řady nemocnic, kde se mu zřejmě přestalo líbit, se nechával propustit na revers, aby se ve stejný den nechal ubytovat v jiné nemocnici.

Historie případu sahá až k Vánocům roku 2007, kdy se muž nechal hospitalizovat poprvé. Škoda na nadstandardním ubytování a regulačních poplatcích je prozatím vyčíslena na 156 tisíc. Další škodu zřejmě budou muset vyčíslit zdravotní pojišťovny za zbytečná vyšetření.

„Muž měl uvádět subjektivní zdravotní potíže, přičemž ke stanovení diagnózy pak byla provedena řada odborných vyšetření, neboť pacient neměl lékařům sdělit kompletní informace o předchozích hospitalizacích. Takže vysoce odborné diagnostické lékařské úkony byly opakovány,“ doplnila mluvčí.

Kriminalisté muže zatkli, jak jinak, v nemocnici. „Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání a podal podnět ke vzetí obviněného do vazby, přičemž soud muže do vazby vzal. Obviněnému hrozí trest odnětí svobody až na pět let.“ uzavřela mluvčí.


(Zdroj: Krimi Zprávy Kolín)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


KRÁLOVÁ NIKOLA
* 27.4.1998 pohřešovaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín