KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Zátah ÚOOZ na litvínovské podsvětí: na mušce údajný vymahač výpalného

V severočeském Litvínově ve středu zasahoval Útvar pro odhalování organizovaného zločinu, a to v restauraci Svět, kterou má údajně v pronájmu Martin Macháček. Ten je médii už roky spojovaný s organizovaným zločinem. Zásah elitního útvaru potvrdil Novinkám mluvčí útvaru Pavel Hanták s tím, že s ohledem na čerstvost případu nebude uvolňovat další informace.


 

„Realizaci potvrdit mohu, další podrobnosti budou k dispozici pravděpodobně až příští týden,“ uvedl. Neupřesnil ani počty lidí, kteří se na zásahu podíleli. Podle obsluhy restaurace nedaleko Světa stála před bývalým kinem, dnes restaurací Svět, ještě večer tři policejní auta.

Martina Macháčka, který má údajně restauraci v pronájmu, spojují už několik let média i veřejnost s organizovaným zločinem na Mostecku, zejména s vymáháním takzvaného výpalného, tedy poplatku za to, že podnik nebude mít problémy.

Macháčkovo jméno se objevilo v několika případech násilí, spojeného zejména s mosteckými a litvínovskými diskotékami. Od soudu dokonce odešel s podmíněným trestem.

Macháček, o němž se šířily zvěsti, jak ovládá diskotéky v obou severočeských městech, nutí jejich majitele platit za ochranu a neposlušné trestá násilím, totiž přestřelil, když napadl policistu. V litvínovské diskotéce mu dal pěstí. Přestože zranění nebylo vážné, přitížilo mu, že si na demonstraci síly vybral muže zákona.

Macháčkovi se zjevně nepodařilo přesvědčit soud, že ho policista Linhart napadl, když mu odmítl dát místo ve své ochrance. Na věrohodnosti nepřidala Macháčkovu tvrzení ani vydatná pomoc svědků z jeho party. Soudkyně nakonec došla k závěru, že se Macháček dopustil útoku na veřejného činitele a výtržnictví.

V jiném případu se Macháček zpovídal z výtržnictví a ublížení na zdraví. Spolu s Chorvatem Daliborem Divkovičem podle obžaloby surově zbili u litvínovského klubu Pijonýr jednoho z návštěvníků.

Za nebezpečného označil Macháčka i zpěvák Martin Maxa, kterému klub patřil. Tvrdil, že spolu s dalším mužem stojí Macháček za organizovaným zločinem.


(Zdroj: Krimi Zprávy Litvínov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

GUJDA JAROSLAV
* 23.9.1985 hledaný

HOUSKA VÁCLAV
* 22.3.1947 pohřešovaný

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

MAŇÁK MILAN
* 17.4.1983 hledaný

NGUYEN Van Huong ( NGUYEN VĂN HUONG )
*  hledaný

NGUYEN VĂN HUONG
* 18.4.1966 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

RUSZÓOVÁ EMÍLIE
* 11.6.2007 pohřešovaná

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín