KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Otec se zpovídá z násilí na synkovi, zlomil mu obě nohy

Usedavý pláč vlastního dvou a půl letého synka se rozhodl podle obžaloby rázně utnout jeho otec. Hocha měl uchopit za kotníky, zvednout do vzduchu a praštit s ním o zábradlí dětské postýlky. Přitom dítěti zlomil obě nohy. Ze svého činu se otec začal v pátek zpovídat před brněnským krajským soudem.


Podle státní zástupkyně bylo velkým štěstím, že byl hoch udeřen do nožiček a ne třeba do hlavy, to by totiž soud nemusel řešit ublížení na zdraví, ale rovnou vraždu. Podle žalobkyně navíc několik dní před tímto incidentem otec popadl syna za zápěstí a vztekle s ním ve vzduchu zatočil, čímž došlo k pohmoždění ramene. Ke všemu mělo dojít v letos před prázdninami v jednom z bytů v Břeclavi.

Otec před soudem tiše mezi občasnými vzlyky tvrdil, že se ničeho zlého nedopustil. „Když se mu to stalo s tou rukou, tak to jsem se zrovna vrátil z práce a družka mi řekla, že spadnul na terase z dětské motorky. Co se týče těch zlomených nožiček, tak to nevím, jak k tomu došlo, došel jsem z hospody, malý už plakal. Nikdy bych mu neublížil, já svého syna miluju,“ dušoval se před soudem otec, který ovšem také přiznal, že si jednou za čtrnáct dní dá pervitin a alkohol mu také není cizí.

Před soudem vypovídal i lékař, který jako první chlapečka po zranění nohou ošetřoval. „Rodiče s ním došli a tvrdili, že v noci plakal a nechtěl se postavit na nožičky. Když jsem dítě vyšetřoval, mělo drobné modřiny a odřeniny po celém těle, což rodiče vysvětlovali tím, že je to živé dítě a často padá,“ prohlásil lékař.

„Dítě mělo zlomenou levou stehenní kost a pravou kost holenní. Léčení bylo skončeno po šesti týdnech od události. Pokud intenzita nárazu postačovala ke zlomení obou končetin, mohlo při stejném úderu na hlavu dojít k život ohrožujícímu zranění,“ připojil se soudní znalec.

Senát v čele s Milošem Žďárským nakonec jednání odročil na leden, kdy by měla být vyslechnuta matka dítěte, jejíž svědectví je klíčové. Otec může skončit až na osm let za mřížemi.


(Zdroj: Krimi Zprávy Břeclav)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín