KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Stíhaný soudce chtěl ovlivňovat trestní kauzu za 10 tisíc

Detektivové z protikorupční policie v těchto dnech podle informací Práva rozšířili trestní stíhání litoměřického soudce Josefa Knotka o další korupci.


 

Jak se Právu podařilo zjistit, Knotek údajně slíbil za úplatek pohybující se do deseti tisíc korun ovlivnit jednu trestní kauzu. Jakou a komu, to zatím není jasné. Nicméně požadované peníze prý nikdy nedostal, naopak skončil za mřížemi, kde sedí ve vazbě dodnes za jiné skutky.

„Mohu potvrdit, že došlo k rozšíření trestního stíhání u jednoho z obviněných soudců, a to o zločin přijetí úplatku. Nový dílčí skutek opět souvisí s rozhodovací činností, obviněný se letos na podzim snažil ovlivnit rozhodnutí v jedné konkrétní věci,“ nastínila v úterý náměstkyně ústeckého krajského státního zastupitelství Lenka Bradáčová.

Kvůli tomu, že policie v souvislosti s novým obviněním ještě nevyslechla všechny aktéry, nechtěla žalobkyně další podrobnosti sdělit. Pouze doplnila, že z další korupce policisté obvinili zatím jen Knotka.

Tento zkušený soudce působící v justici více než 36 let už má na svědomí podle policie minimálně dva jiné skutky. V prvním případě prý u druhého z obviněných soudců Ladislava Jelínka přes jednu zapisovatelku zařídil, aby urychlil podmínečné propuštění leasingového podvodníka z Bíliny.

Mladý muž v taláru to skutečně udělal a dostal za to údajně lahev whisky, zatímco Knotek údajně třicet tisíc korun, z nichž pět tisíc předal aktivní zapisovatelce, nyní rovněž stíhané.

Ve druhém případě zase Knotek u sebe údajně schovával spis odsouzeného mladíka z Litoměřic tak dlouho, až vypršela lhůta pro jeho nástup do vězení. Mladík se tam měl přitom vrátit k odpykání zbytku původního šestiměsíčního trestu, a to kvůli porušení podmínky, když ve zkušební lhůtě spáchal další trestný čin.

U nynějšího nového skutku musela protikorupční policie stejně jako u těch původních požádat prezidenta Václava Klause o souhlas s trestním stíháním soudce Knotka.

I tentokrát ho získala, a to před více než týdnem. Jelínek je na rozdíl od něj na svobodě, ale stejně jako Knotka i jej ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) svlékl do vyřešení případu z taláru.


(Zdroj: Krimi Zprávy Litoměřice)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

GUJDA JAROSLAV
* 23.9.1985 hledaný

HOUSKA VÁCLAV
* 22.3.1947 pohřešovaný

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

MAŇÁK MILAN
* 17.4.1983 hledaný

NGUYEN Van Huong ( NGUYEN VĂN HUONG )
*  hledaný

NGUYEN VĂN HUONG
* 18.4.1966 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

RUSZÓOVÁ EMÍLIE
* 11.6.2007 pohřešovaná

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín