KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Kriminalista našel ukradené starožitnosti z kostela na Chebsku

Poměrně vzácné starožitnosti v hodnotě řádově za statisíce korun, které loni v srpnu ukradl zloděj z kostela svatého Víta v Trstěnicích na Chebsku, jsou na světě a vrátily se do svatostánku na své místo. Objevil je kriminalista, který se specializuje na pátrání po starožitnostech v celém Karlovarském kraji více než dvacet let.


 

Zatím neznámý pachatel tehdy odnesl dvě sošky andělíčků, několik cínových a dřevěných svícnů, relikviář a misku s hostiemi.

„Odcizené sošky se mu podařilo najít už v říjnu minulého roku. Zakoupil je muž z Karlovarska pravděpodobně na burze. Poté, co si sošky odnesl domů, začal pátrat po jejich minulosti a zda nejsou kradené. Tato jeho činnost přivedla kriminalistu k soškám,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Valenta s tím, že po ověření pravosti byly sošky vráceny do kostela sv. Víta.

Náhoda pomohla i k nalezení ukradeného relikviáře. „Neznámá osoba ho odnesla na faru v Sokolově. Tuto informaci se dozvěděl diecézní konzervátor z fary v Nejdku, který okamžitě kontaktoval kriminalistu. Ten na místě zjistil, že se jedná o odcizený relikviář z kostela sv. Víta. I tato cennost, bude vrácena zpět do kostela,“ poznamenal Valenta.


(Zdroj: Krimi Zprávy Sokolov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BOHÁČEK SAMUEL
* 18.3.2007 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

MARCHAL JAN
* 9.10.1973 pohřešovaný

NAUŠ MIROSLAV
* 27.11.1984 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín