KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Neoblomná seniorka tentokrát podvodníkům nenaletěla

Hned dva pokusy o podvod má na svědomí dosud neznámý muž se svým komplicem, kteří se pokoušeli na konci října v Sokolově lákat od seniorek peníze. Jeden z hledaných podvodníků ženám nejdříve telefonoval, přičemž se vydával za jejich vnuka či syna.


 

„Poté muž v telefonu začal s historkou, že potřebuje sto tisíc korun na koupi ojetého auta a vzápětí se ptal, zda ty peníze mají doma,“ popisoval mluvčí sokolovské policie Kateřina Böhmová.

V prvním případě ale žena řekla, že peníze nemá. Když se podvodník od seniorky dozvěděl, že ji mají ten den navštívit jeho rodiče, zavěsil. Ve druhém případě se žena vyptávala, proč potřebuje půjčit peníze, když má peněz dost a navíc vlastní auto.

„Muž uměl vždy zareagovat,“ uvedla Böhmová. Vymlouval se například na banku a opravu svého vozidla.

„Žena proto přislíbila zapůjčit 40 tisíc korun,“ pokračovala mluvčí s tím, že muž poslal k seniorce svého komplice. „Když si pro peníze přišel muž, kterého nikdy neviděla, chtěla po něm žena občanský průkaz,“ uvedla mluvčí s tím, že to muž odmítl. Seniorku neoblomil ani další telefonát jejího falešného potomka. „Žena si stála za svým a peníze muži nevydala,“ dodala Böhmová.

Policie ale varuje seniory k obezřetnosti pro případ, že by chtěli dosud hledaní podvodníci svoje pokusy opakovat. „Tentokrát vše dopadlo dobře a ženy se nenechaly zmást. Do budoucna se však může stát, že pachatelé budou svoji taktiku zdokonalovat,“ uzavřela Böhmová.


(Zdroj: Krimi Zprávy Sokolov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BURANSKÝ ŠTEFAN
* 27.3.1981 pohřešovaný

ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DIŇOVÁ MICHAELA
* 4.6.2010 pohřešovaná

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

GUJDA JAROSLAV
* 23.9.1985 hledaný

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

MAŇÁK MILAN
* 17.4.1983 hledaný

NGUYEN Van Huong ( NGUYEN VĂN HUONG )
*  hledaný

NGUYEN VĂN HUONG
* 18.4.1966 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín