KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Mladík z Krnova, který ubodal vlastní sestru, stráví za mřížemi devět let

Krajský soud v Ostravě v úterý uzavřel případ loňské vraždy jedenáctileté dívky v Krnově. Jejího bratra, který měl v době spáchání zločinu pouhých šestnáct let, poslal na devět let do vězení za vraždu. Sestře zasadil 23 ran nožem.


U soudu se podařilo prokázat i spekulace sousedů, že by za vraždou mohla být žárlivost na úspěchy sestry.

„Motivem byla nespokojenost a nahromaděný pocit neuznání,“ konstatovala předsedkyně trestního senátu Lenka Čechová. Vyplývá to i z vyjádření psychologů. „V popředí jeho snahy je být nejlepší. A pokud není nejlepší, snaží se ty lepší nějak shodit. Neuznává, že by mohl být někdo lepší než on,“ řekla soudkyně s odkazem na znalecký posudek.

Rozsudek zatím není pravomocný a je možné se proti němu odvolat. S ohledem na nízký věk hrozilo obžalovanému nanejvýš deset let. Obžalovaný se sice vzdal práva na odvolání, tuto možnost mají i jeho rodiče, kteří se zatím nevyjádřili.

Tragédie, která otřásla jednou z okrajových čtvrtí města Krnov na česko-polském pohraničí, se odehrála loni 25. července. Jedenáctiletá dívka měla po těle několik bodných ran, brutální útok nepřežila.

Policie zakrátko z vraždy obvinila jejího teprve šestnáctiletého bratra. Ten původně tvrdil, že dívku našel v bytě rodičů již mrtvou po návratu domů. Potom se však částečně přiznal s tím, že nůž se mu dostal do ruky při umývání nádobí a následně si už na nic nepamatuje.

„Rodiče tvrdí, že se děti měly hrozně rády. Je to obrovská rodinná tragédie,“ řekl již dříve advokát Alfons Miketa. Podle sousedů šlo o velmi slušnou rodinu, která měla v den vraždy odjet na dovolenou.


(Zdroj: Krimi Zprávy Krnov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


KRÁLOVÁ NIKOLA
* 27.4.1998 pohřešovaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín