KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Chovatele z Bruntálska uštkla kobra, jeho stav je kritický

Pětačtyřicetiletého chovatele z Bruntálska v sobotu dopoledne uštkla kobra monoklová. Jed tohoto hada je silně toxický. Stav muže je proto kritický. Lékaři ale museli víc jak deset hodin počkat na protilátku. Tu musela z Německa přepravit sanitka.


Událost se stala v Dětřichově nad Bystřicí. Muže kolem 11:00 do nemocnice přivezla sanitka záchranné služby. "Pacient je hospitalizovaný na jednotce ARO, jeho stav je vážný. Čekáme na dopravení antiséra," uvedl po poledni primář oddělení Marián Olejník.

Protilátka totiž v současné době není v České republice k dispozici. Do Toxikologického centra v Mnichově proto pro ni z Prahy vyjela soukromá sanitní služba. "V případě uštknutí kobrou monoklovou by mělo být sérum podáno do 24 hodin. Do Krnova šest dávek dorazilo po 22:00. Ihned jsme začali s aplikací. Další informace budeme mít v neděli ráno," uvedla mluvčí krnovské nemocnice Eva Kijonková s tím, že lékaři pacienta napojili na plicní ventilaci a uvedli jej i do umělého spánku.

Mluvčí bruntálské policie Ivana Kryštofová řekla, že nehoda se stala při krmení hada. Majitele a zároveň chovatele plaza tak do auta naložil jeho příbuzný, který jej v půli cesty předal přijíždějící sanitce. Zvířeti se nepodařilo opustit místnost, ve které bylo chováno, zpět do terária jej ale musel dát další přivolaný chovatel, který hada odchytil.


(Zdroj: Krimi Zprávy Krnov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


KRÁLOVÁ NIKOLA
* 27.4.1998 pohřešovaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín