KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Sérum pro chovatele uštknutého kobrou přivezli až z Mnichova. Muž už se probral

Lékaři v krnovské nemocnici v sobotu a v noci na neděli bojovali o život pětačtyřicetiletého chovatele hadů z Bruntálska, kterého v sobotu dopoledne při krmení uštkla kobra monoklová. Sérum bylo k dispozici až v Mnichově. Muž je už mimo ohrožení života.


„Pacientovi byly v sobotu večer podány čtyři dávky séra, které k nám přicestovalo z Mnichova, " informovala Právo v neděli ráno mluvčí krnovské nemocnice Eva Kijonková.

Lékaři muže odpoledne probudili z umělého spánku a aplikovali mu poslední dvě dávky antiséra z šesti připravených. Ty do Krnova putovaly z Mnichova, jelikož v Česku je žádná z nemocnic neměla k dispozici.

„Lékaři stav muže nadále hodnotí jako vážný, nicméně je mimo akutní ohrožení života. Pacient je při vědomí a s lékaři komunikuje,“ sdělila Právu v neděli v podvečer mluvčí krnovské nemocnice Eva Kijonková.

Dodala, že jed kobry monoklové je neurotoxický. „Zasáhl srdce, svaly, nervovou soustavu. Také se může dostat infekce do rány po kousnutí hadem,“ upřesnila mluvčí.

Had ho kousl při krmení

Chovatele hadů přivezla sanitka do krnovské nemocnice v sobotu kolem 11. hodiny v kritickém stavu. Leží na jednotce ARO. Antisérum muselo být muži aplikováno do 24 hodin po kousnutí kobrou, což se lékařům podařilo i přesto, že pro dávky séra musela vyjet až do Německa soukromá sanitní služba. V žádné české nemocnici totiž nebylo k dispozici.

Mluvčí bruntálské policie Ivana Křištofová informovala o tom, že nehoda se stala při krmení hada. „Majitele a zároveň chovatele kobry ihned do automobilu naložil jeho příbuzný. Napůl cesty ho pak předal přijíždějící sanitce. Kobra zůstala v místnosti, kde ji muž choval. Zpět do terária ji však musel přemístit další chovatel, kterého jsme přivolali, aby hada odchytil,“ shrnula Křištofová.


(Zdroj: Krimi Zprávy Krnov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

ILIEVA MARIA METODIEVA
* 16.11.2007 hledaná

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

LOKAJÍČEK LADISLAV
* 20.3.1999 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín