KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Dopadli vykradače hrobů, našly se u nich medaile, zlaté zuby i celé lebky

Litoměřičtí kriminalisté dopadli dva 38leté muže, kteří od loňska vykrádali na severu Čech ve velkém hrobky. Na svědomí jich mají na 18 hřbitovech minimálně 70, podle odhadů bylo ale manipulováno se stovkami hrobů. Získávali zejména zlato ze zubů, medaile, řetízky a další cenné věci.


Oba muži byli obviněni z přečinů hanobení lidských ostatků, poškození cizí věci a krádeže. Vykradači skončili ve vazbě, hrozí jim až tříleté vězení.

První případy se začaly objevovat loni v květnu, kdy se na hřbitovech často nalezly posunuté desky hrobek. Případy nejprve vypadaly jako vandalismus, na podzim se ale zjistilo, že dochází k manipulaci s ostatky, v jedné hrobce totiž chyběly dvě lebky.

„Výpověď hlavního pachatele z Litoměřic nás šokovala, byla podána cynicky, že šlo o adrenalinový sport,“ řekl kriminalista Roman Kočí s tím, že druhý pachatel přiznal majetkový motiv.

Na vypátrání pachatelů se podíleli především kriminalisté z Litoměřic, kteří hlavního pachatele dopadli v sobotu večer přímo na hřbitově v ústecké čtvrti Neštěmice. Druhý byl zadržen o několik hodin později. Při následných domovních prohlídkách se nalezla převážná část věcí související s vykrádáním hrobů.

„Případ je závažný svým hyenismem,“ podotkl náměstek krajského policejního ředitele Bohumil Kotas s tím, že bylo zřejmé, že pachatelé mají zájem především o zubní zlato. To vytrhávali pomocí kleští, čelisti si bral hlavní vykradač i do své dílny. Ten ke své činnosti používal provizorní žebřík, těžké desky odsunoval pomocí železné kulatiny. Sám pracoval s rouškou a gumovými rukavicemi, v autě měl i desinfekci. Druhý z pachatelů většinou jen hlídal.

Kriminalisté nyní zkoumají, jak zlato prodávali, škoda byla zatím vyčíslena na minimálně půl miliónu korun. Morální újma pozůstalých je ale podle kriminalistů nevyčíslitelná.


(Zdroj: Krimi Zprávy Litoměřice)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BURANSKÝ ŠTEFAN
* 27.3.1981 pohřešovaný

ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DIŇOVÁ MICHAELA
* 4.6.2010 pohřešovaná

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

GUJDA JAROSLAV
* 23.9.1985 hledaný

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

MAŇÁK MILAN
* 17.4.1983 hledaný

NGUYEN Van Huong ( NGUYEN VĂN HUONG )
*  hledaný

NGUYEN VĂN HUONG
* 18.4.1966 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín