KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Lupiči přepadli dům podnikatele v Litoměřicích kvůli penězům

Motivem loupežného přepadení litoměřického podnikatele Jaroslava Papouška a jeho rodiny byly podle policistů zřejmě peníze. Na přepadení se podílelo osm lidí, z toho dvě ženy, které měly zajistit odvoz pachatelů od vily. Jeden z lupičů na místě zemřel, ostatních sedm policie minulý týden dopadla a obvinila z loupeže v organizované skupině.


Všem obviněným, kteří skončili ve vazbě, hrozí až 12 let vězení. „Ženy čekaly na pachatele v autech, měly je pak odvézt domů,“ řekla kriminalistka Helena Pšeničková. V domě mezitím řádili čtyři lupiči. Podle podnikatele Papouška byli převlečení za policisty a přítomné ohrožovali zbraněmi.

Hlavním organizátorem byl 60letý muž, nevlastní otec lupiče, který při přepadení zemřel. Přímo na místě loupeže ale nebyl. Dva mladíci byli z Plzně, další fungoval jako spojka mezi nimi a hlavní částí skupiny z Litoměřicka.

Průběh loupeže popsali kriminalistům muži z Plzně, ostatní vesměs nechtějí vypovídat. Všichni se ani navzájem pořádně neznali.

„Dva z Plzně vypovídali, ale nevěděli celou hierarchii skupiny,“ uvedla Pšeničková.

Podle jejich popisu se zřejmě čin stal stejně, jak ho popsal přepadený Papoušek. Pachatelé hrozili zbraněmi, některé členy rodiny napadali i fyzicky. "Útok byl dost razantní a poškození z jeho charakteru museli být překvapení," řekla kriminalistka.


(Zdroj: Krimi Zprávy Litoměřice)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BOHÁČEK SAMUEL
* 18.3.2007 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

MARCHAL JAN
* 9.10.1973 pohřešovaný

NAUŠ MIROSLAV
* 27.11.1984 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín