KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Starostku Horního Slavkova pronásleduje nechtěný ctitel, už stojí před soudem

Bezmála dva roky musela snášet starostka Horního Slavkova na Sokolovsku Jana Vildumetzová (ODS) neúnosný nátlak od Ladislava Janouška ze stejného města. Ten jí měl posílat na mobil řadu textových zpráv, v nichž tvrdil, že ji miluje. V jiných esemeskách zase vyhrožoval, že starostku "roztrhne".


Zprávy chodily ve dne i v noci. „Za období od letošního ledna do května jich bylo na sedm stránek,“ uvedla pro Právo Vildumetzová.

Případem se tento týden začal zabývat Okresní soud v Sokolově. „Začalo to přibližně před dvěma lety, pak se to stupňovalo. Nakonec jsem v květnu podala trestní oznámení,“ popsala starostka.

„Chodil za mnou na radnici pod záminkou důležitých věcí, pak se z toho ale vyklubaly otázky osobního charakteru. Řekl, že je do mne zamilovaný. Před svědky jsem mu ale odpověděla, že o něho nemám zájem,“ říká starostka s tím, že ještě před dvěma týdny od Janouška dostala další SMS.

Zavalil úřad nesmyslnými žádostmi

Janoušek pak otočil a začal radnici, patrně jako pomstu, bombardovat žádostmi o nejrůznější informace. Podle zákona o svobodném přístupu k informacím mu mají úředníci odpovědět do 15 dnů, což chod úřadu pod návalem někdy nesmyslných žádostí zpomaluje. „Do té doby, než jsem podala trestní oznámení, žádnou žádost neposlal,“ poznamenala starostka.

„Především si přeji, aby už byl klid, aby to skončilo,“ odpověděla Vildumetzová  na otázku, jaký verdikt soudu by si představovala.

Janouškovi za stalking (úmyslné pronásledování a obtěžování) hrozí až jeden rok vězení, podle svých slov není do starostky zamilován, ale jen se zajímá o dění ve městě a upozorňuje na nešvary.


(Zdroj: Krimi Zprávy Sokolov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BOHÁČEK SAMUEL
* 18.3.2007 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

MARCHAL JAN
* 9.10.1973 pohřešovaný

NAUŠ MIROSLAV
* 27.11.1984 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín