KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Soud zprostil viny muže, kterého starostka vinila ze stalkingu

Osvobozující rozsudek si vyslechl v úterý u Okresního soudu v Sokolově Ladislav Janoušek z Horního Slavkova na Sokolovku. Toho starostka města Jana Vildumetzová (ODS) obvinila z nebezpečného pronásledování, takzvaného stalkingu. Verdikt zatím není pravomocný.


Podle obžaloby měl muž starostce 16 měsíců zasílat obtěžující, agresivní a vyhrožující SMS zprávy na její služební mobilní telefon. Pro Právo starostka už před časem uvedla, že jich po přepsání na papír bylo na sedm stránek.

„Chodil za mnou i na radnici pod záminkou důležitých věcí, pak se z toho ale vyklubaly otázky osobního charakteru. Řekl, že je do mne zamilovaný. Před svědky jsem mu ale odpověděla, že o něho nemám zájem,“ popsala nedávno své potíže Vildumetzová.

„Jeho jednání bylo obtěžující, někdy až za hranicí slušného vkusu, ale nebyl to trestný čin,“ uvedl mimo jiné ve zdůvodnění rozsudku soudce Emil Pešina s tím, že chování Janouška nemohlo vyvolat u Vildumetzové obavy o svůj život a zdraví nebo zdraví svých blízkých.

„Nedá se říci, že by ji bombardoval SMS zprávami každý den. Číslo svého služebního telefonu starostka sama zveřejnila a apelovala na obyvatele města, aby se na ni s problémy ve městě obraceli,“ poznamenal soudce.

Prakticky to samé od počátku případu tvrdil sám Janoušek. Že se jen zajímá o dění v Horním Slavkově a upozorňuje na nešvary.

„Tento soud mám za to, že poukazuji na trestnou činnost na radnici. V poslední době se cítím starostkou terorizován, stěžovala si na mě i u mého zaměstnavatele, aby mě vyhodil,“ řekl Janoušek ve své závěrečné řeči.

Státní zástupkyně se chce po doručení písemné verze rozsudku odvolat.


(Zdroj: Krimi Zprávy Sokolov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BOHÁČEK SAMUEL
* 18.3.2007 hledaný

DUNOVÁ MICHAELA
* 13.3.2007 hledaná

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

KRÁLOVÁ NIKOLA
* 27.4.1998 pohřešovaná

OLBRICH ROMAN
* 11.2.1963 pohřešovaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín