KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Budovu občanského sdružení v Liboci zapálil žhář

Požár zrekonstruovaného objektu občanského sdružení Útočiště v Liboci na Sokolovsku, které mělo sloužit mladým mužům bez přístřeší, způsobil žhář, který se do domu vloupal.


„Vyšetřování potvrdilo úmyslné zapálení a vloupání do objektu,“ uvedla mluvčí sokolovské policie Kateřina Böhmová, podle které policie ve vyšetřování požáru, který objekt zachvátil v noci 1. prosince loňského roku, nadále pokračuje.

„Všechna ohniska požáru byla zjištěna v patře budovy, kde nebyla zavedena ani elektřina, takže lze vyloučit technickou příčinu vzniku požáru,“ uvedl mluvčí karlovarských krajských hasičů Martin Kasal, podle kterého pachatel použil pro založení požáru hořlavinu. „Z míst, která označil speciálně vycvičený pes, jsme odebrali vzorky a poslali jsme je k rozboru do laboratoří,“ pokračoval Kasal, podle kterého se ale bude zřejmě jednat o hořlavou kapalinu na bázi benzínu.

Zatím není vyřešeno, kdo požár se škodou až pět miliónů korun způsobil. „Dosud nemáme pachatele, po kterém pátráme,“ dodala. Podle informací Práva by žhářem mohl být ale některý z bývalých zaměstnanců sdružení, který se někdejším kolegům mstí. Vypovídá o tom fakt, že objekty sdružení Útočiště se staly na podzim loňského roku terčem žháře celkem třikrát.

„Jednalo se o objekt v Chodově, který v srpnu vyhořel, a pak centrum společnosti v Sokolově, kam byla o měsíc později vhozena zápalná láhev. V tomto případě se naštěstí oheň nerozšířil,“ uvedl Kasal. Podle Böhmové byly navíc v objektu Útočiště v Liboci zjištěny na stěnách nápisy, které sdružení vyhrožovaly.


(Zdroj: Krimi Zprávy Sokolov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BOHÁČEK SAMUEL
* 18.3.2007 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

MARCHAL JAN
* 9.10.1973 pohřešovaný

NAUŠ MIROSLAV
* 27.11.1984 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín