KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Muž obtěžoval starostku Horního Slavkova, podle soudu to trestný stalking nebyl

Oddechnout si může Ladislav Janoušek z Horního Slavkova na Sokolovsku. Muž, kterého starostka Horního Slavkova Jana Vildumetzová (ODS) obvinila z nebezpečného pronásledování takzvaného stalkingu, je nevinný. V úterý o tom definitivně rozhodl Krajský soud v Plzni, který zamítl odvolání státní zástupkyně proti zprošťujícímu rozsudku okresního soudu v Sokolově z loňského roku.


Podle spisu  měl Janoušek starostce 16 měsíců zasílat obtěžující, agresivní a vyhrožující SMS zprávy na její služební mobilní telefon. Pro Právo starostka už před časem uvedla, že jich po přepsání na papír bylo na sedm stránek.

„Chodil za mnou i na radnici pod záminkou důležitých věcí, pak se z toho ale vyklubaly otázky osobního charakteru. Řekl, že je do mne zamilovaný. Před svědky jsem mu ale odpověděla, že o něho nemám zájem,“ popsala tehdy své potíže Vildumetzová.

Bylo to obtěžující, ale nešlo o trestný čin

„Jeho jednání bylo obtěžující, někdy až za hranicí slušného vkusu, ale nebyl to trestný čin,“ uvedl mimo jiné ve zdůvodnění rozsudku sokolovský soudce Emil Pešina s tím, že Janouškovo chování nemohlo vyvolat u Vildumetzové obavy o život a zdraví nebo zdraví jejích blízkých.

„Nedá se říci, že by ji bombardoval SMS zprávami každý den. Číslo svého služebního telefonu starostka sama zveřejnila a apelovala na obyvatele města, aby se na ni s problémy ve městě obraceli,“ poznamenal soudce.

Prakticky totéž od počátku případu tvrdil sám Janoušek. Že se jen zajímá o dění v Horním Slavkově a upozorňuje na nešvary.

„Tento soud mám za to, že poukazuji na trestnou činnost na radnici. V poslední době se cítím starostkou terorizován, stěžovala si na mě i u mého zaměstnavatele, aby mě vyhodil,“ řekl Janoušek ve své závěrečné řeči.

Bojím se, že bude pokračovat, tvrdí žena

Starostka považuje rozhodnutí soudů za nešťastné. „Pokud je rozsudek potvrzený, tak je jasné, že si teď bude vědom toho, že nic neudělal, a může v tom pokračovat ve větší míře. Situace je nyní taková, že co se týká mé osoby, tak už mi esemesky neposílá, ale ta zátěž se teď přenesla na radnici, kterou bombarduje každý týden četnými žádostmi, a požaduje všechny možné informace. Úředníci jsou tím doslova zahlceni,“ prohlásila Vildumetzová. Naposledy ji Janoušek kontaktoval před Vánocemi.

„Přišel za mnou na radnici. Já jsem se s ním odmítla bavit a on mi vyhrožoval, že mě zničí. Naštěstí se tam objevil velitel místního policejního oddělení, takže pan Janoušek odešel,“ uzavřela Vildumetzová.


(Zdroj: Krimi Zprávy Sokolov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


ČORBA LADISLAV
* 18.3.1963 hledaný

DUCHOŇ KAREL
* 19.1.1990 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

ILIEVA MARIA METODIEVA
* 16.11.2007 hledaná

JANDOVÁ KATEŘINA
* 23.8.1991 hledaná

KMOCH PAVEL
* 8.6.1971 hledaný

LOKAJÍČEK LADISLAV
* 20.3.1999 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

RAETHER MICHAL
* 17.10.1986 pohřešovaný

RAKAŠ PATRIK
* 13.1.1993 hledaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín