KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Synovi zasadila ránu nožem do srdce, odsedí si za to osm let

Za zabití svého dvacetiletého syna dostala ve čtvrtek u ostravského krajského soudu 51letá Miluše Diblíková osmiletý trest vězení. Syn svou matku údajně dlouhodobě psychicky a fyzicky týral. Soud ženu uznal vinnou z ublížení na zdraví s následkem smrti.


Tragédie se odehrála loni 26. srpna v jednom z bytů v Novém Jičíně. Žena svému synovi v opilosti zasadila jednu ránu. Nožem ho prý chtěla pouze postrašit, ale situace se vlivem okolností zvrtla.

„Je mi strašně líto, co se stalo. Můj syn mi hrozně chybí, byl to pro mne nejbližší člověk a měla jsem ho strašně ráda. Vůbec nevím, jak se to mohlo stát, a nejsem si vědoma, že bych to udělala,“ vypověděla žena s pláčem u soudu.

Trestní senát v čele s předsedkyní Renátou Gilovou její obhajobě uvěřil na základě závěrů policejního vyšetřování. „Byla to skutečná a hluboká lítost matky nad ztraceným synem. Uvědomila si, že přišla o nejbližšího člověka, a to je pro ni ten největší trest,“ konstatovala soudkyně.

Ženě hrozilo osm až šestnáct let vězení. „U soudu bylo prokázáno, že syna skutečně nechtěla zabít, ale jen postrašit,“ dodala.

Syn ji bil a vyhazoval z bytu

Miluše Diblíková se svým synem nejprve bydlela u svého tatínka, po jeho smrti se pak i s potomkem přestěhovala do jednoho z bytů v Novém Jičíně. „Tam mě začal týrat, neustále vyžadoval peníze na alkohol. Bil mne a věčně mě vyhazoval z bytu. Tvrdil, že tam nemám co dělat, protože byt je napsaný na něho,“ vypověděla žena u soudu. Na dotaz, proč nic neoznámila, odpověděla, že to bylo z lásky k synovi. „Neříkala jsem to nikomu, protože jsem měla strach, aby syn neskončil ve vězení,“ řekla.

Během hlavního líčení bylo prokázáno, že soužití mezi matkou a synem bylo opravdu velmi konfliktní. „Soud vzal při rozhodování o výši trestu v úvahu podíl poškozeného. Z tohoto pohledu jsem se vzdal práva na odvolání,“ řekl státní zástupce David Bartoš. S rozsudkem byl spokojen i obhájce, který trest na nejnižší možné hranici navrhoval.
Rozsudek je již pravomocný.


(Zdroj: Krimi Zprávy Nový Jičín)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


KARPÍŠEK JAROSLAV
* 22.1.1966 pohřešovaný

KÁŽOVÁ ROSÁLIE
* 22.11.2007 pohřešovaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín