KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Po střetu s nákladním vozem vypadla žena z okna vlaku

Mimo koleje skončil v pondělí ráno motorový vůz osobního vlaku z Hodonína do Zaječí. Na přejezdu ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku mu nedal přednost řidič nákladního auta. Výsledkem bylo pět zraněných osob.


Náraz byl silný, čelo vlaku udeřilo do pravého boku auta a naložený vůz se otočil bezmála o 180 stupňů. Dobře ale nedopadl ani motorový vlak, který vezl pětadvacet cestujících. Rotující náklaďák jej strhl z kolejí a drážní vozidlo skončilo nad propustkem, nebezpečně nakloněné na bok.

“Při nárazu to s cestujícími hodilo na boční stěnu motoráku. Moji známou těla dalších cestujících natlačila na bočnici vozu. Nevydrželo to okno a vypadlo ven i s ní. Naštěstí motorák zůstal na kolejích a nezavalil ji,” řekl jeden z místních, který přispěchal na místo nehody.

“Byla to rána, myslela jsem, že jsem v šoku a neudržím rovnováhu, ale ve skutečnosti jsme zůstali hrozivě naklonění,” vypověděla vlakvedoucí vlaku.

Skvěle reagovala pracovní četa města Velké Pavlovice. Lidé, kteří dělali poblíž i s nakladačem, ihned přejeli na místo a lžící stavebního stroje podepřeli motorák, aby se nepřevrátil. Vypadlým oknem pak spolu s hasiči vyprostili ven další cestující a strojvedoucího. Žena, která vypadla oknem, po ošetření podepsala revers a odešla domů. Záchranáři ošetřili tři cestující, strojvedoucího a řidiče nákladního auta.

Policisté nehodu šetří. Řidič auta ale pravděpodobně přehlédl červená světla zabezpečovacího zařízení přejezdu. Slunce měl řidič cestou k přejezdu v zádech a paprsky dopadaly přímo na červená světla. Po vykolejení vlaku a jeho sesunutí z náspu přejezd přestal svítit.

“Podle řidiče auta, které jelo za náklaďákem, ale světla na přejezdu svítila. On je viděl, proč je řidič nákladního auta přehlédl, bude věcí dalšího šetření,” řekl jeden ze zasahujících policistů.

Po dobu zásahu hasičů a záchranářů se provoz na silnici zastavil. Policisté pak uvolnili alespoň jeden jízdní pruh. K odklizení vykolejeného motorového vozu museli železničáři přivolat těžký jeřáb.


(Zdroj: Krimi Zprávy Hodonín)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BOHÁČEK SAMUEL
* 18.3.2007 hledaný

DUNOVÁ MICHAELA
* 13.3.2007 hledaná

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

KRÁLOVÁ NIKOLA
* 27.4.1998 pohřešovaná

OLBRICH ROMAN
* 11.2.1963 pohřešovaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín