KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Soud potvrdil tresty pro mladé lupiče zlata a šperků

Konečné verdikty vynesl v pondělí Vrchní soud v Olomouci v případě šesti mladíků obžalovaných za loňská loupežná přepadení zlatnictví v Uherském Brodě a Hodoníně. Maskovaní a ozbrojení pachatelé si odtud odnesli zlaté šperky v celkové hodnotě více než 5,5 miliónu korun.


Tři muži stráví ve vězení pět a půl roku, a jeden 8,5 let. Další dva pachatelé, kteří jsou mladiství, dostali podmíněné tresty. U většiny z nich potvrdil vrchní soud v Olomouci dřívější rozsudek krajského soudu.

Kvůli nízkému věku dvou pachatelů bylo jednání soudu neveřejné.

V případu se zodpovídali již dříve ještě další dva muži, z nichž jeden byl také mladistvý. Ty brněnský krajský soud potrestal za podílnictví podmíněnými tresty. V jejich případě se žádná ze stran již neodvolala a rozsudek je pravomocný.

Největší trest dostal hlavní pachatel čtyřiadvacetiletý Slovák Maroš Straňák. V jeho případě však vrchní soud přistoupil ke snížení trestu z původních devíti na 8,5 let, a to po upřesnění právní kvalifikace.

„V jeho případě nešlo o jeden pokračující zločin loupeže se škodou značného rozsahu, ale o dva samostatné zločiny, které spáchal v různém postavení. Jednou se loupeže sám zúčastnil, ve druhém ji organizoval, aniž by se jí přímo nezúčastnil,“ řekl Právu mluvčí vrchního soudu Petr Angyalossy.


(Zdroj: Krimi Zprávy Hodonín)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín