KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Mladíci hazardovali v korytě Bečvy, život jim zachránili muži budující most

Se svým životem hazardovali ve středu dva mladíci ve věku 16 a 19 let, když se šli projít v Přerově po zamrzlé Bečvě v době, kdy se ledy hnuly, a řekou se začala valit ledová tříšť. Zachránili je dva dělníci, kteří pracovali na stavbě nového Tyršova mostu.


„Viděli jsme je zhruba 150 metrů od nás. Kluci se nerozváženě pohybovali na krách. Bylo jasné, že ledová masa by je strhla, proto jsme s kolegou neváhali a hned jsme utíkali pro lano. Mladíky jsme vytáhli z vody ven, byli strašně vyděšení,“ uvedl jeden ze zachránců Martin Hloušek z Valašského Meziříčí.

V době záchranné akce byli již oba mladíci mezi krami zaklíněni a voda by je zanedlouho strhla i s nimi do hlavního proudu řeky. Odtud by už nebylo úniku. Podle druhého zachránce Antona Repky kluci zřejmě nečekali, jakou sílu mohou pohybující se ledové kry mít.

Dík i od primátora

„Pomohli jsme jim, ale jako hrdina se necítím. Tohle by přece udělal každý člověk, který by viděl někoho v nouzi,“ podotkl Repka. Jeden z hazardujících mladíků byl převezen do nemocnice s lehčím poraněním na noze, druhý vyvázl bez úhony.

Přímo na místě poděkoval již ve středu zachráncům náměstek přerovského primátora Michal Zácha, který v tu dobu monitoroval situaci na Bečvě. „Vážím si jejich pomoci – rychlé a pohotové. Nebýt jejich duchapřítomnosti, mladíci mohli skončit špatně. Zbytečně riskovali svoje životy,“ konstatoval Zácha. V pátek zachráncům poděkuje i primátor Přerova Jiří Lajtoch.

Kvůli hrozícímu nebezpečí upozorňovali v minulých dnech starostové obcí, ale i vodohospodáři opakovaně na přísný zákaz vstupu na ledové kry do koryta řeky. Pohled na impozantní ledové bariéry v řece totiž přitahuje pozornost mnoha lidí a někteří i přes hrozící nebezpečí vstupu na ně neodolají.

"Netuší, jak velmi hazardují. Kry sice vypadají zamrzle, ale pokud se člověk dostane do jejich spár, už se odtud nedostane ven," upozorňuje mluvčí Povodí Moravy Veronika Slámová.

 


(Zdroj: Krimi Zprávy Valašské Meziříčí)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


KÁŽOVÁ ROSÁLIE
* 22.11.2007 pohřešovaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín