KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Školáci chtěli vyzkoušet, jak je silný led, tři skončili ve vodě

Tři malé děti zachránili v úterý před polednem hasiči z ledové vody rybníka ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku. Školáci vyběhli na tenký led rybníka během školní vycházky. Led se pod nimi prolomil asi dvacet metrů od břehu.


„Školní třída třeťáků byla s učitelkou na výletě po naučné stezce, která vede také kolem rybníka. Několik dětí se rozhodlo vstoupit na velmi tenký led částečně zamrzlé vodní plochy. Učitelka jim v tom nedokázala zabránit,“ řekl mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček.

Asi dvacet metrů od břehu se led probořil a děti skončily ve vodě.

„Učitelka jim to předtím, než děti vstoupily na led, přísně zakázala. Případ nadále vyšetřujeme. Z prvotních poznatků vyplývá, že učitelka nemohla nehodě zabránit,“ sdělila mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková.

„Učitelka okamžitě volala o pomoc na tísňové lince 112. Sama na oslabený led nemohla vstoupit a jakkoli jinak zakročit. Volná vodní plocha se nachází asi 100 metrů od stanice profesionálních hasičů. Dojezd jednotky tak byl otázkou pouhých okamžiků. Někteří hasiči vyběhli k vodě přímo ze stanice,“ sdělil mluvčí.

„V těchto případech přímého ohrožení osob v ledové vodě je rozhodující každá minuta. Před naším příjezdem se podařilo jednomu z dětí dostat se po ledu ke břehu. Další dvě děti byly stále v otvoru probořeného ledu. Bylo nutné rychle jednat. Nebyl čas na přípravu člunu nebo složitějších technických pomůcek. Velitel zásahu rozhodl o použití tzv. házecího lana. Na něm bylo postupně vytaženo jedno a následně i druhé dítě,“ popsal Mitáček.

Podchlazené děti byly předány do péče dvou posádek zdravotnické záchranné služby, které přijely do několika minut.

„Děti byly podchlazené, zdravotníci jim poskytli pomoc během několika minut. Byly převezeny do nemocnice, akutní nebezpečí ohrožení života naštěstí nenastalo, ale rozhodně to nebyly pro nikoho příjemné okamžiky,“ uvedl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.


(Zdroj: Krimi Zprávy Valašské Meziříčí)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BOHÁČEK SAMUEL
* 18.3.2007 hledaný

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

MARCHAL JAN
* 9.10.1973 pohřešovaný

NAUŠ MIROSLAV
* 27.11.1984 hledaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín