KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Mladík na oslavě narozenin předváděl ostré granáty

Několik ostrých ručních granátů a jeden dělostřelecký granát ukazoval v sobotu na narozeninové oslavě svým známým a sousedům čtyřiadvacetiletý muž ve Valašském Meziříčí na Vsetínsku. Jeden z přítomných zavolal policii, která nebezpečnou munici zabavila, a pyrotechnik ji v neděli odpálil. Informovala o tom v pondělí mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková.


„Mladý muž pracuje jako řidič kamiónu a granáty si přivezl před několika dny z Francie. Našel je údajně na hromadě železa, kde takových granátů byla spousta. V igelitové tašce je v domnění, že se nejedná o ostrou munici, dovezl domů. V sobotu večer granáty ukazoval sousedům, kteří měli narozeninovou oslavu,“ uvedla Javorková.

Jeden z účastníků oslavy se však domníval, že by mohlo jít o nebezpečné věci a zavolal policii.

„Udělal dobře. Policisté z Valašského Meziříčí po prvotním prohlédnutí munice informovali pyrotechniky, kteří dorazili v noci na místo. Munici zrentgenovali a zjistili, že je funkční. Pyrotechnici z Olomouce v neděli odpoledne převezli granáty na letiště v Juřince, kde je odpálili. Jednalo se o čtyři ruční obranné granáty Mills britské výroby a dělostřelecký granát ráže 75 mm,“ doplnila Javorková.

Muž, který si munici přivezl, je podezřelý z trestných činů nedovolené ozbrojování a obecné ohrožení z nedbalosti.


(Zdroj: Krimi Zprávy Valašské Meziříčí)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


RYBA MILAN
* 10.12.1967 pohřešovaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín