KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Za týrání schizofreničky byl uprchlý násilník odsouzen ke 12 letům vězení

Za týrání a věznění ženy nemocné schizofrenií byl v nepřítomnosti ve středu Krajským soudem v Ústí nad Labem odsouzen 31letý Michal Horvát z Litvínova. Za mřížemi stráví 12 let. Horvát, na kterého byl vydán evropský zatykač, se pravděpodobně skrývá ve Velké Británii.


Podle obžaloby měl Horvát na různých místech Mostecka od roku 2009 zhruba dva roky tehdy 45letou ženu týrat, mučit, znásilňovat, zavírat v bytě a také jí měl brát doklady a invalidní důchod. Na její doklady si bral i půjčky. Žena musela žít v nelidských podmínkách, spala na zemi nebo na balkóně, bývala svázaná, jídlo dostávala jednou denně.

Násilí bylo podle obžaloby různorodé; muž měl ženu kopat a mlátit, polévat horkou vodou a dokonce nutit pojídat jeho exkrementy. Mučení na ženě zanechalo řadu následků, léčí se dodnes. Má řadu špatně srostlých zlomenin, přestala slyšet na jedno ucho a přišla o zuby. „Jeho jednání lze označit za velice brutální," řekl státní zástupce.

Policie ženu nalezla náhodou loni v lednu, když řešila rvačku Horváta s bratrem. Měla řadu neléčených zranění a byla v zuboženém stavu. „Musela dlouhodobě trpět velkými bolestmi,“ uvedl soudní znalec.

Soud zohlednil při výši rozsudku také Horvátovu minulost; už byl desetkrát soudně trestán. Podle soudu byl čin i společensky velmi nebezpečný. Rozsudek zatím není pravomocný. V případě, že bude Horvát dopaden, má právo na nový proces.


(Zdroj: Krimi Zprávy Litvínov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín