KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Stará vražda ženy z Ústecka byla objasněna po 16 letech díky DNA

Ústeckým kriminalistům se po 16 letech podařilo objasnit vraždu, jejíž obětí byla pětapadesátiletá žena z Ústí nad Labem. Z vraždy byl nyní obviněn devětačtyřicetiletý muž z Litvínova, který je právě ve vězení kvůli jiné vraždě - své babičky.


„Odhalení pachatele pomohla analýza DNA,“ uvedla kriminalistka Helena Pšeničková. V případě odsouzení muži hrozí výjimečný trest.

Policistům se po spáchání činu podařilo na místě zajistit biologické stopy, konkrétně vzorky krve, protože pachatel se poranil. Tehdy se ale testy DNA ještě nedělaly, pachatele se tudíž nepodařilo odhalit. Stopa ale byla archivována v kriminalistickém ústavu, který se podle Pšeničkové občas vrací ke starým případům, dělá testy DNA a porovnává je se vzorky, které má v databázi. Vzorek muže, kterého nyní policisté obvinili, v ní je, protože je násilník ve vězení.

„Případ stále ještě není promlčený, protože se jedná o vraždu, ze které měl pachatel majetkový prospěch. V těchto případech je promlčecí doba 20 let,“ připomněla Pšeničková a nevyloučila, že by se tímto způsobem mohlo podařit objasnit i další vraždy. Existují údajně jiné starší případy, kdy kriminalisté vraha nenašli, ale mají z místa činu biologické stopy.


(Zdroj: Krimi Zprávy Litvínov)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


KARPÍŠEK JAROSLAV
* 22.1.1966 pohřešovaný

KÁŽOVÁ ROSÁLIE
* 22.11.2007 pohřešovaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín