KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Hasiči zachraňovali na samotách hospodáře i děvčata z tábora

Čtyřiačtyřicetiletého muže, který při shazování sena propadl otvorem mezi trámy horní části stodoly na samotě Na Konopné u Podkopné Lhoty na Zlínsku, zachraňovali ve čtvrtek lékaři a hasiči. Při cestě na velmi špatně přístupnou samotu se zdravotníkům pokazilo terénní vozidlo, speciálem svezli lékaře hasiči, další záchranáři spěchali tři kilometry pěšky.


„Profesionální hasiči ze Zlína vyjeli na žádost zdravotnické záchranné služby na pomoc při záchraně zraněného muže na samotě u Podkopné Lhoty. Muž spadl z horního patra stodoly v části Na Kopné. Předtím shazoval seno. Dopadl na mlat a zranil se, sám si nedokázal pomoci. Asi po dvou hodinách byl nalezen družkou, která se vrátila domů.

Ostatní příslušníci rodiny byli mimo samotu a na jiných pracích. Okamžitě byla přivolána pomoc zdravotníků s tím, že samota je velmi špatně dostupná pro běžná vozidla,“ popsal mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Ivo Mitáček.
Technika selhala, spěchali pěšky

Zdravotníci i hasiči na místo vyrazili se speciálními vozy do terénu na podvozcích Land Rover, posíleni dalším výjezdem profesionálních hasičů s velkým zásahovým speciálem. Záchranáři přijeli společně na točnu do Podkopné Lhoty a dál pokračovali jen terénními speciály. „Asi v polovině cesty po nezpevněných komunikacích došlo k poruše na voze zdravotníků. Hasiči k sobě vzali lékaře a dál rychle pokračovali k místu zásahu. Zbytek záchranářů pokračoval tři kilometry pěšky.

„Na speciálních venkovních přepravních nosičích, umístěných na terénním voze hasičů, byl pacient svezen do údolí k obci Kašava a předán posádce zdravotnické záchranné služby. Pacient skončil v nemocnici,“ doplnil Mitáček.

U další asistence v těžko přístupném terénu pomohli profesionální hasiči z Valašských Klobouk spolu s dobrovolnými hasiči z Valašské Senice.

„Zachraňovali dvě dívky ve věku 14 a 17 let z lesa u letního tábora, které se zranily při branné hře. Do příjezdu záchranářů se podařilo táborníkům zraněné dívky dostat na konec lesní cesty, kam následně přijeli hasiči i zdravotníci. Děvčata skončila v nemocnici ve Vsetíně,“ řekl Ivo Mitáček.

„Šlo o velmi komplikované výjezdy, u nichž se osvědčila součinnost záchranářů a znalost terénu, kdy bylo pozici osob čekajících na pomoc opakovaně upřesňovat,“ dodal Mitáček.


(Zdroj: Krimi Zprávy Vsetín)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


BOHÁČEK SAMUEL
* 18.3.2007 hledaný

DUNOVÁ MICHAELA
* 13.3.2007 hledaná

FILIP MIROSLAV
* 28.12.1955 pohřešovaný

KRÁLOVÁ NIKOLA
* 27.4.1998 pohřešovaná

OLBRICH ROMAN
* 11.2.1963 pohřešovaný

POPOVICI MARK
* 5.11.2018 pohřešovaný

ŠIMKOVÁ KLÁRA
* 30.11.2006 hledaná

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín