KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Policisté ve Vsetíně chytili zloděje aut

Sérii krádeží osobních aut, která skončila u nových majitelů, objasnili kriminalisté ve Vsetíně. Povedení bratři ještě s dalším komplicem auta dál prodávali nebo rozebírali na náhradní díly. Jeden vůz ukradli i slovenské autoškole.


„Na vyšetřování případu kolegové pracovali několik měsíců. Zadrženi byli dva cizinci, z nichž jeden pobývá v současné době na Vsetínsku. Jedná se o bratry ve věku 23 a 28 let,“ informovala v pátek mluvčí vsetínské policie Lenka Javorková.

„Starší z nich se zaměřoval na krádeže aut, které ve většině případů prodal různým lidem na Slovensku. Nejprve však na autech předělával společně s bratrem výrobní čísla, aby je mohli legalizovat. Během půl roku odcizil starší z mužů čtyři vozidla na Slovensku a jedno přímo ve Vsetíně. Jednalo se o auta značek Škoda Octavia, Škoda Fabia, VW Golf a Fiat Stilo. Jedno auto si ukradl i pro sebe,“ uvedla Javorková.

Do případu je zapleten ještě další spolupachatel, cizinec, který zloději aut zajišťoval elektronické zařízení k překonání zabezpečení vozidel. Většina aut skončila u nových majitelů. Kromě jednoho vozidla se všechna ostatní podařila kriminalistům u nových vlastníků dohledat a v nejbližší době je vrátí původním majitelům.

Jedno z odcizených aut patřilo dokonce slovenské autoškole, a aby nový vlastník tuto skutečnost neodhalil, bratři odmontovali z auta druhé pedály u spolujezdce, vozidlo přelakovali a změnili na něm výrobní čísla. Sourozenci si vydělali prodejem vozidel a náhradních dílů několik stovek tisíc korun.

Starší z mužů je stíhán pro krádeže vozidel na Slovensku. Mladšímu z bratrů vsetínští kriminalisté sdělili obvinění z podílnictví, za které trestní zákon ukládá až pětileté vězení.


(Zdroj: Krimi Zprávy Vsetín)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH


RYBA MILAN
* 10.12.1967 pohřešovaný

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín