KRIMIONLINE, KRIMI VIDEA, KRIMI ZPRÁVY, KRIMI PLUS

KRIMIONLINE.cz

KRIMI ZPRÁVY ONLINE

krimi zprávy

ČLÁNKY

Policisté zachránili život desetiletému chlapci, který se topil v řece Desné

Policisté v pátek odpoledne zachránili v Šumperku život desetiletého chlapce, který se topil v řece Desné. Chlapec byl ve vážném stavu převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. K události došlo okolo 15. hodiny na Uničovské ulici.


„Desetiletý chlapec z Šumperka skočil do splavu řeky Desné. Nejprve se z vody vynořil a snažil se doplavat ke břehu, ale proud ho neustále vracel zpět ke splavu a poté ho stáhl pod vodu,“ popsal Právu v sobotu počátek případu šumperský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Po zhruba dvou minutách podle něj bezvládné tělo chlapce vyplavalo z vody a jako první mu přispěchal na pomoc místní zahrádkář, který se jej snažil ve vodě zachytit. „Policisté po příjezdu na místo okamžitě skočili do řeky a tělo chlapce i s mužem vytáhli na břeh,“ uvedl mluvčí.

Chlapec byl v bezvědomí, nedýchal a nejevil známky života. „Policisté provedli úspěšnou resuscitaci, kterou posléze prováděli s hasiči, kteří byli také vysláni na místo, a to až do příjezdu Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje,“ dodal Bednařík.

Školák byl po zajištění životních funkcí převezen do Fakultní nemocnice v Olomouci. „Je ve vážném stavu udržován v umělém spánku na dýchacím přístroji na jednotce intenzivní péče dětské kliniky,“ řekl Právu v sobotu mluvčí nemocnice Egon Havrlant. Život chlapce není bezprostředně ohrožen.


(Zdroj: Krimi Zprávy Šumperk)


krimi pátrání

PÁTRÁNÍ PO OSOBÁCH

Nenalezen žádný záznam

(Zdroj: Policie ČR www.policie.cz)

krimi zprávy

KRIMIONLINE.cz

Praha Brno Ostrava Plzeň Liberec Olomouc Ústí nad Labem České Budějovice Hradec Králové Pardubice Havířov Zlín Kladno Most Karviná Opava Frýdek-Místek Karlovy Vary Teplice Děčín Jihlava Chomutov Jablonec nad Nisou Přerov Prostějov Mladá Boleslav Česká Lípa Třebíč Třinec Tábor Znojmo Příbram Cheb Orlová Kolín Trutnov Písek Kroměříž Šumperk Vsetín Valašské Meziříčí Litvínov Uherské Hradiště Hodonín Český Těšín Břeclav Krnov Litoměřice Sokolov Nový Jičín